Erdoğan, 52 HES’in açılış töreninde konuştu

Bugünün Mühim haberleri konusunda Erdoğan, 52 HES’in açılış töreninde konuştu başlıklı yazımızı aşağıda bulabilirsiniz.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Nihayet iki yılda devreye alınan bin 439 MW kurulu güçteki 52 hidroelektrik santralinin toplu açılış töreninde konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tokat’ta düzenlenen 52 hidroelektrik santralinin toplu açılış törenine videokonferansla bağlandı. Enerji ve Doğal Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in sunumundan sonra bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi:

* Açılışını yaptığımız hidroelektrik santrallerimizin hayırlı olmasını diliyorum. Türkiye 2023 hedeflerine ulaşmadaki kararlılığını ortaya koymuştur. Bütün dünyanın kendi içine kapandığı bir dönemde istihdamı destekleyerek Müspet yöndeki ayrışma ile salgına teslim olmadığımızı gösterdik.

583 FABRİKA ÜRETİME GEÇTİ

* Hususi sektörümüz Nihayet altı ayda 10 milyar TL’lik yatırımla 583 fabrikayı tamamlayarak üretime geçti. Üretim çarkları hızlandı. Bugüne kadar mücadelesiz hiçbir kazanım elde etmedik. Tekrar mücadele ederek adeta söke söke alacağız. Gücümüzün haklılığımızdan geldiğine, sonunda başarıya ulaşacağımıza inanıyoruz. 18 yılda kazandırdığımız eserlerle 79 yılın eksiklerini tamamladık.

81 KENTİN TAMAMINDA DOĞALGAZ VAR

* Şehirlerimizde Hayat kalitesini yükselttik. Otomobilde yoğun satış var. Çiftçimiz alın terinin karşılığını alıyor. Her alanda başarılı tablolarla karşı karşıyayız. Doğalgazı 81 ilimizin tamamına götürdük. TANAP gibi projelerle Türkiye’nin enerjideki merkez Memleket rolünü pekiştirdik.

AMAÇLARI TÜRKİYE’Yİ DIŞA BAĞIMLI HALE GETİRMEKTİ

* Doğu Akdeniz’deki kurulan tuzakları yerle bir ettik. Denizlerimizde sondaj faaliyetlerini başlattık. Çevrecilik adı altında koparılan yaygaraların amacı Türkiye’yi dışa bağımlı hale getirmekti. Türkiye büyür ve gelişirken enerji talebi de artacak. Bu talebin yerli ve yenilenebilir kaynaklarla karşılanabilmesi için çalışıyoruz.

Zenpara Youtube Kanalına Abone Olun.

____________________________________________________________

Söz konusu içerik birtakım alıntılar içermektedir. Eğer içerikle ilgili herhangi bir telif veya imtiyaz talebiniz bulunuyorsa sayfa altında bulunan yorum bölümünden veya iletişim sayfasındaki araçlar ile iletişime geçebilirsiniz.

Zenpara – Para ve Forex Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 1642 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*