Engelli memur başvurusu ne Vakit. 2021 Engelli memur atama tarihleri belli oldu mu. EKPSS memur atama başvuruları nereden yapılır. Engelli memur alımı açık kadro sayısı belli oldu mu?

Bugünün Mühim haberleri konusunda Engelli memur başvurusu ne Vakit. 2021 Engelli memur atama tarihleri belli oldu mu. EKPSS memur atama başvuruları nereden yapılır. Engelli memur alımı açık kadro sayısı belli oldu mu? başlıklı yazımızı aşağıda bulabilirsiniz.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, bu ay içerisinde hem engellilerin hem devlet korumasından yararlanmış gençlerin hem de şehit yakını ve gazilerin atamasının yapılacağını açıkladı. Peki, Engelli memur başvurusu ne Vakit. 2021 Engelli memur atama tarihleri belli oldu mu. EKPSS memur atama başvuruları nereden yapılır. Engelli memur alımı açık kadro sayısı belli oldu mu?

Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan Ocak 2021’de engelli memur alımı için açıklama yapıldı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından yapılan yazılı açıklamada, Bakanlıklarının koordinasyonunda ÖSYM tarafından, Engelli Halk Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) sonuçları ve kura usulü ile Halk kurum ve kuruluşlarının boş kadrolarına yerleştirme yapılacağını duyurdu.
Bakan Selçuk’un açıklamasına göre 2021 Ocak ayında engelli memur alımları için ilk atama gerçekleştirilecek. Peki, Engelli memur başvurusu ne Vakit. 2021 Engelli memur atama tarihleri belli oldu mu. EKPSS memur atama başvuruları nereden yapılır. Engelli memur alımı açık kadro sayısı belli oldu mu?
ENGELLİ MEMUR BAŞVURUSU NE Vakit?
Yeni Ekonomi Programı öncesinde yapılan açıklamanın ardından binlerce engelli vatandaş 2021 engelli memur alımı Müracaat tarihleri ne Vakit başlayacağının araştırmasını yapmaya başladı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde video görüşmesiyle bir toplantı yaparak, engelli memur alımları 2021 için; “İnşallah Ocak başında engelli atamalarımızı gerçekleştireceğiz” diyerek engellilere atama müjdesi vermişti. Bakan Selçuk’tan yeni bir yazılı açıklama geldi.
Yapılan açıklamada 2018-EKPSS veya 2020-EKPSS puanına göre alım yapılacağı belirtilerek şu bilgilere yer verildi;
“Adaylar tercih işlemlerini ÖSYM’nin internet adresinde (www.osym.gov.tr) yayımlanacak olan tercih kılavuzuna göre gerçekleştirebilecek. Adayların, tercih kılavuzunda yer alan kadroları tercih edebilmeleri için Tahsil düzeylerine göre 2018-EKPSS veya 2020-EKPSS’ye girmiş ya da 2018-Kura veya 2020-Kura ile yerleştirme için Müracaat yapmış olması gerekiyor. Adaylar tercih işlemlerini; 13-19 Ocak arasında ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden 19 Ocak saat 23.59’a kadar yapabilecek.”
yenicag-engelli-memur1.jpg
ENGELLİ MEMUR ATAMALARI Müracaat TARİHLERİ BELLİ OLDU
Bakan Selçuk, devlet korumasından yararlanmış 1093 genç için de tercih işlemlerinin 19 Ocak saat 23.59’a kadar uzatıldığına değinerek, “Gençlerimizden gelen taleplerin değerlendirilmesi neticesinde tercih işlemleri 19 Ocak’a kadar uzatıldı.” ifadelerini kullandı. Engelli memur adaylarının başvurularını 19 Ocak 2021 Salı gününe kadar yapması bekleniyor.
yenicag-engelli-memur2.jpg
EKPSS MEMUR ATAMA BAŞVURULARI NEREDEN YAPILIR?
Yerleştirme işlemleri için tercih kılavuzunun Bakanlığın resmi internet sitesi olan “https://www.ailevecalisma.gov.tr” adresinden yapılacak. EKPSS memur atama tercihleri başvurusu ise “www.turkiye.gov.tr” adresi üzerinden yapılacak.
Ayrıca Bakan Selçuk açıklamasında, bu ay içinde şehit yakını ve gazilerin de kamuya yerleştirmesinin yapılacağını kaydetti.
yenicag-engelli-memur3.jpg
2021 ENGELLİ MEMUR ALIMI AÇIK KADRO SAYISI BELLİ OLDU MU?
2021’de engelli memur atama sayısı ne kadar olacak sorusu uzun zamandır adayların gündeminde. Yeni Ekonomi Programı öncesinde yapılan açıklamalarda kamuya 6 bin engelli memur alınacağı bilgisi paylaşılmıştı. Bakan Selçuk Nihayet yaptığı açıklamasında 1093 engelli memur alınacağını bildirdi. Öte yandan Bakan Selçuk’un geçtiğimiz Aralık ayında yaptığı açıklamaya göre engelli memur atamalarının 2021 yılında devam edeceği öngörülüyor. Engelli memur alımı açık kadro sayısına ilişkin açıklamalar geldiğinde haberimizde yer vereceğiz.
yenicag-engelli-memur4.jpg
BAKAN SELÇUK 3 ARALIK’TA MÜJDEYİ VERMİŞTİ
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde video görüşmesiyle bir toplantı yaparak, engelli memur alımları 2021 için şu açıklamayı yapmıştı;
Halk dâhil, belli iş yerlerinde engelli çalıştırma zorunluluğunu getirdik. Kolaylaştırıcı, teşvik edici politikalar yoluyla engelli kontenjanımızdaki oranını yıldan yılda doluluğu arttırdık. Şu anda Halk kurum ve kuruluşlarımız kontenjanımızdaki doluluk oranı yükselmiş durumda. Uyguladığımız istihdam politikaları neticesinde bugüne kadar 405 bine yakın engelli kardeşimizi iş hayatıyla buluşturduk. Engelli kardeşlerimizin iş becerileri, yetenekleri ve becerileriyle uyumlu işlere yerleştirilmelerini önemsiyoruz. Bu anlamda İŞKUR’un Engelli İş Koçluğu uygulaması ile de yaklaşık bin engellimize sürdürülebilir istihdam sağladık. Bu modelimizin yaygınlaştırılması Mühim. Engelli kardeşlerimizi kendi beceri setlerine uygun yerlerde istihdam edebilmemizi kolaylaştırıyoruz. Hususi sektör iş birliği ile İşe Katıl Hayata Atıl Projesi’ni başlattık. 96 bini aşkın engelli kardeşimiz Hususi sektörde çalışıyor” diye konuştu.
yenicag-engelli-memur5.jpg

(Kaynak: Mynet)

Zenpara Youtube Kanalına Abone Olun.

____________________________________________________________

Söz konusu içerik birtakım alıntılar içermektedir. Eğer içerikle ilgili herhangi bir telif veya imtiyaz talebiniz bulunuyorsa sayfa altında bulunan yorum bölümünden veya iletişim sayfasındaki araçlar ile iletişime geçebilirsiniz.

Zenpara – Para ve Forex Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 1662 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*