Enerji ve Doğal Kaynaklar Bakanı Dönmez maden sektörü destek kararlarını açıkladı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez maden sektörü destek kararlarını açıkladı

Ekonomi bölümünde Enerji ve Doğal Kaynaklar Bakanı Dönmez maden sektörü destek kararlarını açıkladıbaşlıklı yazımızı aşağıda bulabilirsiniz.

Madencilik, sahip olduğu yüksek katma Kıymet ve istihdam kapasitesiyle üreten ve üreterek büyüyen Türkiye’nin lokomotif sektörlerden biri. Covid-19 salgını süresince de yerli üretimin desteklenmesi ve istihdamın korunması amacıyla madencilik sektörüne yönelik Hususi tedbirler alındı.

Covid-19 salgını süresince madencilik sektörünün korunması ve desteklenmesi Başka sektörlerdeki üretimin devamı adına da Mühim bir rol üstleniyor.

Bu kapsamda madencilik sektörüne yönelik alınan başlıca tedbirler şu şekildedir,

1. Madencilerin Nisan ayı sonuna kadar vermeleri gereken inceleme raporu, arama projesi, Etkinlik raporu, işletme projesi gibi beyanları ertelenerek 30 Eylül 2020 tarihine kadar uzatıldı.

2. Mali yükümlülüklerden devlet hakkı ve ruhsat bedellerinin ödeme süreleri 28 Aralık 2020 tarihine kadar ertelendi.

3. 24 Ocak 2020 tarihinde Elazığ ve Malatya illerinde meydana gelen Zerzele felaketinden dolayı bu iller kapsamında doğrudan etkilenen maden ruhsat sahipleri ve rödovansçıların da vermeleri gereken rapor, proje gibi beyanları da 30 Eylül 2020 tarihine kadar uzatıldı. Ayrıca yapmaları gereken devlet hakkı ve ruhsat bedeli ödemeleri de 28 Aralık 2020 tarihine kadar uzatıldı.

Bugünün Mühim Ekonomi haberleri konusunda Enerji ve Doğal Kaynaklar Bakanı Dönmez maden sektörü destek kararlarını açıkladı başlıklı yazımızı okudunuz.

Zenpara – Para, Finans, Ekonomi ve Forex Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara Youtube Kanalına Abone Olun.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 1664 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*