En Fazla Parayı Kiralara ve Yemeğe Harcıyoruz

TÜİK’in Ev halkı bütçe anketinin 2018 sonuçlarına gore ; Türkiye genelinde Genel olarak meydana getirilen harcamaların% 23,7’si oranında Ev halkı tüketiminde en yüksek paya haiz olurken, Ev ve kira harcamalarında % 20,3 ile Gıda ve içecek harcamalarında ikinci sırada yer aldı.

Toplam tüketim harcamalarında en düşük paya haiz harcama grupları% 2,2 ile Sıhhat hizmetleri ve% 2,3 ile eğitim hizmetleridir. 2014 senesinde 2 181 TL olarak tahmin edilmiştir.

2018 senesinde tüketim harcamalarının% 20 oranında gelir grubuna gore dağılımı incelendiğinde; gelir grubunun ilk% 20’sini oluşturan haneler, Ev ve kira harcamaları için% 31,4, yiyecek ve alkolsüz içecekler için% 28,7, taşımacılık harcamaları için% 9,3 ve mobilya ve Ev halkı harcamaları için% 5,9 oldu

Beşinci gelir grubu, en yüksek gelir grubu, ulaşım harcamalarında% 21,6, Ev ve kira harcamalarında% 20,3, Gıda ve alkolsüzlerde% 15,4 otel harcamalarının% 7,8’ine haizdir.

Zenpara – Para, Finans, Iktisat ve Forex Mevzularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve tinsel mevzularda yönlendirmez, yalnızca genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 1709 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*