Emeklilikte Yaşa Takılan EYT Yasası (EYT Mağdurları) Ne Zaman Çıkacak? EYT’liler Meclis’te Ne Zaman Görüşülecek?

Emeklilik Yaşı 1976-1999 yılları aralığında olan insanoğlu “kademeli Islak” olarak, emeklilik yaşı ise 30 Nisan 2008’den itibaren 5510 sayılı Kanun ile çalışmaya başlayanlar için 65 yaşına girdi. uygulama milyonlarca insanı mağdur etti. Emeklilikteki Anne gelişme ordunun emekli oldu ve hanımefendiler için emeklilik yaşı erkekler için 38’den 58’e, 1999’dan sonrasında istihdam edilecek erkekler için 43’den 60’a çıkarıldı.

AK Parti # 39; nın yeni açıklaması EYT hakkında geldi! Toplantı dün yapılmış oldu. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel başkanı Recep Tayyip Erdoğan dün partisinin milletvekilleriyle bir araya geldi. Toplantı 3.5 saat sürdü

EYT’NİN SEÇİME ETKİSİ

Görüşmede Erdoğan milletvekillerinin beklenti ve taleplerini dinledi. Görüşmede milletvekilleri Suriyeliler problemininin, ekonomideki olayların ve emeklilik çağındakilerin (EYT) İstanbul seçimlerini kaybetmede etkili bulunduğunu belirtti.

AK PARTİ’DEN YENİ PARTİ AÇIKLAMASI

Görüşmede milletvekilleri, Suriye problemi, ekonomideki olayların ve EYT meselesinin İstanbul seçiminin kaybında etkili olduğu kaydedildi.

Erdoğan, İstanbul’daki seçimlerin bulgularına dikkat çekerek, “İstanbul ve Ankara’nın kazandıklarını, belediye başkanını seçti. Belediye meclisleri elimizde. İstanbul’daki seçimler üstünde tesiri olan birçok manşet vardı. Genel bir seçim değil, orada sıkışıp kalmayın. Belirlemeyecekler “de kaydedildi.

CHP Çetin Osman Budak, Türkiye’deki yasadışı operasyonlardan sağlanan katkı ve vergi ödemelerinin Türkiye’de 9,1 milyon insan bulunduğunu belirten yasadışı işçinin, yılda 60 milyar lira fon yaratılacağını bildirdi.

Hükümet, hiçbir kaynağın yaşadığını reddetti ve emeklilik çağlarında tutum etmek için 60 milyar liralık bir kaynak önerisi ile geldi. CHP Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, halen Türkiye genelinde 9 milyon 160 bin işçinin kaçak ve kayıtsız idam edildiğini, bu işçilerin kaydına alındığı takdirde devletin aylık 5 milyar senelik 60 milyar liraya taze kaynak olacağını belirtti. Budak, bu şekilde bir kaynağın EYT üyelerinin sorununu çözmenin yanı sıra toplumsal güvenlik açığını kapatacağını söylemiş oldu. . “

” EYT halkının ülkeye 800 milyar yük olduğu söyleniyor. AKP Başkanı 750 milyar diyor, sadece bunların hiçbiri gerçek değil. İş kazalarıyla ilgili rekorları kırıyoruz. Her gün iş cinayetinde 5 işçi öldürülüyor. İşçilerin öldürülmesinden bu yana 301 Şahıs öldürüldü ve Soma ile madenlerde daha Oldukca işçi katledildi. Meclis’te sizin adınıza her türlü mücadeleyi yapacağımızı bilmenizi isterim. [

Toplumsal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (EYT SYDD) Başkanı, Reis, 2019 Nisan günü saat 12: 00’de Yenikapı’da bir toplantı yapacaklarını deklare etti.

Emekli yaşayanlar Yenikapı Toplumsal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafınca düzenlenen görüşmede (EYTSYDD) milyonlarca emekli insana katıldı. Yerleştirilen taleplerini, mitingde emeklilik içinde yaşadıklarını ve sorunların dile getirdiğini dile getirdi.

Türkiye Gazetesi Yazarı, 22 Mayıs 2019’da Emek harcama ve Toplumsal Parlamento Sağlığı, Aile ve Toplumsal İşler Komisyonu yazarları İşler (19659015). Bununla beraber, 22 Mayıs 2019 tarihinde, Sıhhat, Aile ve Emek harcama Büyük Millet Meclisi, emeklilere yönelik sürpriz bir Kanun önerisi aldı. Yeniden EYT üyelerini heyecanlandırdı. Aynı şekilde, bu Tavsiye, karşıcılık partileri ile değil, Cumhuriyet İttifakındaki bir parti liderinin imzasıyla yapılmıştır.

Nihayet aylarda, örgütleriyle gündeminde olan EYT üyeleri (Emekli Oldu), toplumsal medyadaki meydanları ve meydanları

Emekliler Çağı Gönüllüleri Derneği Gönül Boran Özüpak, Twitter hesabında gösterilen videoda İstanbul Valiliği’ne başvurmaları sonucu Olumlu tepkiler. Geleceğin elinde bir tek bayrak isteyen Türk bayrağı elinde bir tek Özüpak, “Ani fazlaysanız ve biz daha güçlüyüz.”

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Talibi Binali Yıldırım, Cuma namazını Eyüp Sultan Camii’nde gerçekleştirmiş oldu. Yıldırım, “Bakanlığımız iş yapıyor” diyenlere emekli oldu.

Aday Belediye Başkanı Binali Yıldırım, AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediyesi Eyüp Sultan Camii Cuma namaz kıldı. Caminin çıkışında vatandaşlarla tokalaşan Yıldırım, yoğun ilgi görmüş oldu. Yıldırım gazetecilere verdiği demeçte, “Seçim koordinasyon merkezimiz söz mevzusu gün Eyüp Sultan’da bir program hazırladı. İşte buradayız. İşte programa gideceğiz” dedi.

Türk-İş Başkanı EYT, taşeron ve Önemli açıklamalarda kıdem tazminatı yayınını Canlı yayınladı. Türk-İş Başkanı Ergün Atalay, İlker Karagöz ile Fox TV’de Alarm Clock programının konuğu oldu. 1 Mayıs’ta Atalay, işçilerin meydanlarda ne söyleyeceği sorusuna Yanıt verdi:

İşçiler, meydanlarda emeklilerde yaşayanların konusunu 1 Mayıs’ta çıkaracaklarını deklare etti.

Seçimi “Edirne’den Kars’a, Jüpiter EYT, sloganı ile taleplerini dile getiren kişiler EYT, bu Kanun şimdi 1 Mayıs’ta Edirne’den Kars’a her yerde hazırlandı. 19 1919 (19659015) Islak Ekleri (EYT) 1 Mayıs için hazırlıklarını yapmış oldu. savaşım seçim ile sınırı olan değildi, talepleri EYT yasası ile sınırlıydı. Emeklilik haklarını kullanmalarını önleyen Kanun değişikliğinin kaldırılması için meydana getirilen ön seçim, 1 Mayıs’ta Türkiye’ye gelme sürecindeki kitle eylemlerini kullanmalarını engelledi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a ilişkin bir düzenlemenin yapılıp yapılmayacağı sorusu üstüne emeklilerce (ERT) yaşamaya başladı: “Karşıcılık bu mevzu her Zaman gündemde olmasına Rağmen, gündemimizde değil. sistem çökecek, seçimi alacağız, popülist Siyaset yapmayacağız. Muhalefetin arkasındaki yumurta muhalefeti yok. İşler olmayacağına söz ver. Bunu yapamayız ” dedi.

Toplantı, Aile, Emek harcama ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, EYT’den bir milyon 300 bin insan bulunduğunu ve emeklilik durumunda hazineye 60 milyar lira getireceklerini bildirdi.

MHP LI KALAYCI DENET DİKKAT AÇIKLAMASI

MHP Genel Reis Yardımcısı Mustafa Kalaycı TV programında, “EYT, 3600 CHP, İYİ Parti, HDP’yi kötüye kullandıklarını belirttiler. belediye seçimleriyle sorunları çözecektik… Bu sorunların çözümü için önerilerimiz var.

Milliyetçi Devinim Partisi (MHP) Devlet Başkanı Bahçeli, katılmış olduğu tv programında Önemli açıklamalarda bulunmuş oldu. Emekli insanoğlu. Bahçeli, dedi ki:

“Bizim gündemimiz, parti programımız orada. Parlamentoda da bir Kanun var. Bir taraftan, Gıda tutarları bu şekilde, dış ödemeler bu şekilde idi, ekonomik sayıları kötümser bir halde uygulayacaksınız ve sonrasında şunu söyleyeceksiniz: “Emekli yaşayanlar, onu kaldırmamız gerekiyor. & # 39; Vatandaşı kareye çağıracak, sonrasında onları sömüreceksiniz. Seçim arifesinde bundan yararlanmaya gerek yok. Seçimden sonrasında, Türkiye’deki ekonomik koşullar olgunlaştırarak ortak bir çözüm bulabilir. MHP’nin AKP’ye bir şey verdiğini söylediler ve MHP reddetti. Rüzgar Siyaset oynuyor şimdi Türkiye’de yatıyor. O denli olmamalıydı. Seçimden sonrasında getirilebilir. Sadece ekonomik şartlar altında Türkiye bu yükümlülüğü yerine getirebilecek durumda olacaktır. Bir tek bu mevzuya gündeme 3, 5 kanat konulacak bir gündem, Türkiye’ye sorun koymaması gerekiyor. “

Emekli Toplumsal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nde yazılı bir izahat yapılmış oldu. Destekçilerin gelecekte mücadelelerinin devam edeceğini belirten EYT üyeleri [194590028]


PANSİYON KİMDİR,

‘de İhtiyacımız Olan Uzun Bir Süredir Toplumsal medyada ve Türkiye’de Parlamento’daki tartışmalarımızı sunuyoruz. Mücadelelerimizden sonrasında, Yerel seçimler devletimizde bir kez daha gerçekleşecek.

Her seçim döneminde Tüm siyasal partilerin gündemi, önde gelen bir Türk olarak deklare edildi, sadece sorunları çözülüp tek başına bırakılamadı.
Geçtiğimiz yıllarda grup ve platform olarak mücadelemizin amacı; Yasanın iptali no. 2015 senesinde Türkiye Cumhuriyeti yasaları çerçevesinde kurulmuş olan EYT SYD Derneği, haklı nedenimizle mücadelede yasal bir sivil Toplum kuruluşudur.

[19659028] Yaptığımız Tüm toplantı yasalarına nazaran, söylemlerimizin her birinde, hiçbir politik ideolojiye yada partinin katılımına haiz olmadığımızı, hiçbir Zaman ideolojik hesaba katılmayacağımızı, asla yapacağımızı açıkça belirttik. asla protesto etme yada protesto etme ve içimizdeki mağdurların Tüm siyasal partilerin potansiyel seçmenleri olmaları.

Ek olarak, kollarımızın aramızdaki mesafeyi kısaltmak isteyenlere her Zaman açık olduklarını vurguladık. Kapılarımızın aralıksız bulunduğunu ve gün ışığında olduğu şeklinde kapıdan kayma müjdesini beklediğimizi söyledik. Mücadelemizi sonuna kadar sürdürme umudumuzu ve kararlılığımızı duyuru ettik ve milyonların beklentilerine sessiz kalamamamız mevzusunda hala ısrar ediyoruz.

] Biz bir tek hakettikten sonrasında haklıyız ve emeğimiz alnımızın terinin nedenini korumak için çaba sarfetmek için boynumuzun borcudur. Ek olarak reaksiyonumuzu sadece bu şekilde ifade etme şansımız olacak.

Bizlere uyan en güzel tepkimenin demokratik hakkımızı kullandığını açıkça ifade ediyoruz; Anketlerde tercihimizi bizi dinleyen, anlayan ve yanımızda olanları kullanacağız.

Emekliler hakkında Genel data

Emeklilik yaşı giderek artıyor. 5510 sayılı Toplumsal Güvenlik ve Genel Sıhhat Sigortası Kanunu 2008 senesinde yürürlüğe girmiş olsa da, bundan önceki yasada artmasına Rağmen, hanımefendiler için 58, erkekler için 60 olan emeklilik yaşı 2048 yılına kadar 65’e çıkarılmıştır. Başka bir deyişle, emeklilik yaşı 2036’dan itibaren kademeli olarak artacaktır. Bu artışla beraber hem hanımefendiler hem de erkekler için emeklilik yaşı 65 olacaktır.

1 Mayıs 2008’den sonrasında sigortası süregelen milyonlarca işçi, işyar ve esnaf 5510 sayılı Kanun uyarınca emekli olabilmek. Önceki kanunda, yeni düzenleme yaşı ve hepimiz için prim şartlarına nazaran, 20 Islak hanım ve 25 Islak hanım emekli olmak gerekiyordu.

Bu kanuna nazaran, 4 / a çalışan 7 bin 200, 4 / b & li çalışanı ve halk 4 / c & li çalışanı 9 binden Oldukca emekli olabilir. Çalışan prim gününü tamamladıktan sonrasında, emeklilik yaşı içinde bulundukları yaşta yaşama hakkına haiz olacaktır.

Emeklilik yaşı, 1 Ocak 2036 tarihinden itibaren her 2 yılda 1 Yıl artacaktır. hanımefendiler için ve erkekler için 60 için, çalışmış oldukları durumda emeklilik için ihtiyaç duyulan prim gününün bitimindeki Islak gereksinimine bağlı olarak belirlenecek. yaşından Evvel emekli olmayacaktır. Sorun; Ati Yıl işyar olarak çalışmaya süregelen bir adam 2044’te 9000 bonus günü tamamlayacaktır. 1 Ocak 2044 ile 31 Aralık 2045 arasındaki prim gününü dolduran adamların emeklilik yaşı 65 olan işyar yada özgür İş sahibi, 65 yaşından Evvel emekli olamayacak.

primin sona erdiği tarihte uygulanan Islak şartına doğal olarak olacaktır. Sorun, 1 Ocak 2019’dan sonrasında çalışmaya süregelen bir adam, 2039’da herhangi bir boşluk olmadan 7200 günü tamamlarsa, 62 yaşından Evvel emekli olması imkansız.

Emeklilik için bekleme süresi de artacak. Sorun, Halk sektöründe çalışmaya Ati Yıl 23 yaşlarında süregelen bir gencin, 48 yaşlarında birinci gününü tamamlasa bile, 65 yaşlarında emekli olması için 17 Yıl beklemesi gerekecek. 23 yaşlarında. Ati Yıl Hususi sektörde çalışmaya süregelen adam, 43 yaşlarında emekli gününü tamamlasa bile, 62 yaşlarında emekli olmayı 19 Yıl bekleyecek.

2008’den Evvel çalışanlar emekli olabilirler. Nihayet 7 senenin yarısından fazlasının geçmiş olduğu statüye Bundan dolayı, bağımsız çalışan (4 / b) çalışanlar, bilhassa kendi isimleriyle, Nihayet 7 senenin kuralından faydalanabilir ve hemen sonra 4 / a’ya geçebilir ve 4 / a’da minimum 2521 gün çalışıp daha Evvel emekli olabilirler.

1 Mayıs 2008’den sonrasında, bu düzenleme çalışanlardan yararlanamayacak. Bu tarihten sonrasında, çalışanlar Nihayet 7 Yıl süresince emekli olamayacak, sadece emek harcama hayatlarında hangi statü primi ödenmiş olursa olsun emekli olamayacaklar.


Zenpara – Para, Finans, Iktisat ve Forex Mevzularında Güvenilir Kaynak. Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve tinsel mevzularda yönlendirmez, yalnızca Genel data verir. Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 1647 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*