Emeklilik tasarruflarını borsada yönetmenin 10 kuralı haberi

Bugünün Mühim haberleri konusunda Emeklilik tasarruflarını borsada yönetmenin 10 kuralı haberi başlıklı yazımızı aşağıda bulabilirsiniz.

ZENPARA.COM – DIŞ HABERLER SERVİSİ

Borsalardaki şoklar insanlara birikimlerinin yok olması durumunda yaşlılıklarını Fakir olarak geçirecekleri ihtimalini hatırlatmalı. Buna Karşın finans sektörü ise tasarrufların nasıl değerlendirilmesi gerektiği konusunda danışmanlık yapmak yerine satışları canlandırmak konusunda daha başarılı bir tablo çiziyor.

Banka yatırım danışmanlıklarına bağımlı olmak istemeyen yatırımcılar için The Times yazarı Ian Cowie kendi yatırımını yapan yatırımcıların en az riskle en Çok Mükafat alabileceği 10 emeklilik yatırımı kuralını sıralıyor:

Düş kırıklığı ihtimalini azaltmak için çeşitlendirme

İngiltere’nin en büyük endeksi FTSE 100 hisseleri bu Asır içerisinde en yüksek seviyesinden iki kez neredeyse %50 oranında düştü. Cowie yazısında böyle bir ortamdaki borsalar için, “Büyükannemin Bütün yumurtaları aynı sepete koymamam tavsiyesi Çok açık görünüyor. Ama birçok Kişi Çok Çok parayı Çok sınırlı sektörlere yatırıyor. Teknolojiyse güncel bir Misal” ifadelerine yer verdi.

Temettüleri unutmayın

Çoğu Vakit sermayelerin büyüklüğünden Çok hisselerin temettü yapısı yatırımcılar için güvenli bir gelir kaynağı sağlıyor. The Times yazarı, “Kapital büyümesi işlediği Vakit harika bir his verir ancak bu değerler bir anda veya bir kâr bildirimiyle yok olabilir. Apple, Fevertree Drinks ve ITM Power hisselerini satın aldığım için benimle dalga geçerken bugünkü fiyatının Çok altında işlem gören hisseleri alan bazı budalalara halen içimden gülüyorum. Temettü gelirleri ise ışıkların açık kalmasını sağlar ve kışın en kötü zamanlarında doğalgaz faturasının ödenmesini sağlar” dedi.

Maliyetlere dikkat edin

Birim teminat fonları, yatırım fonları veya borsa fonları gibi havuz fonlar paranın farklı varlıklarda değerlendirilmesi için uygun bir yol. Ama Cowie fon yöneticilerinin kendilerine Çok Çok para ayırmaması konusunda yatırımlara dikkat edilmesini öneriyor. Zira fon yöneticileri ne kadar Çok parayı kendi ceplerine alırsa yatırımcıya kazandırmak için yönetmeleri gereken miktar da o kadar azalacak.

Vergi uzmanlarından yardım isteyin

Vergi makamları sürpriz bir biçimde Eli Açık olabiliyor. Misal vermek gerekirse İngiltere’de bu Sene 12.300 sterline kadar kâr elde eden herkes Kapital kazanç vergisi ödemeden kazanç elde etme hakkına sahip. Bu sayede yatırımcılar bu Sene elde edecekleri 12.500 sterline kadar olan gelirlerini vergiden muaf olarak sağlayabiliyorlar ki bu bir Sene öncekinin iki Sert miktarda bir muafiyete işaret ediyor. Ancak söz konusu haktan sadece başarılı yatırımcılar faydalanabiliyor.

Dünya borsalarına açılın

Havuz fonlar ve internet platformları üzerinden uluslararası yatırım hiç bu kadar Basit olmamıştı. Küresel krizlerin yoğun olduğu bir dönemde hisseleri uluslararası anlamda çeşitlendirmek de büyük bir önem arz ediyor. Bu şekilde henüz bulunduğunuz ülkede seanslar uykudayken Başka pazarlardan gelir elde edebilirsiniz.

Açgözlü olmayın

Bugünün yüksek gelirleri genellikle yarının düşük veya hiç olmayacak gelirlerini işaret eder. Birçok yüksek verimli varlığı “değerleme tuzağı” olduğu ortaya çıkıyor. Söz konusu hisselerin ucuz olmasının bir nedenleri var ver daha ucuz olma eğilimi de gösterebilir. Yüzde 2’li verimle fiyatını ikiye katlayacak bir Pay almak yüzde 4’lük verimle yarı fiyatına inecek bir Pay almaktan daha iyidir.

Büyümenin yollarını arayın

Büyüme gelirle olduğu kadar Kapital gelirleriyle de alakalıdır. Yatırımcılar yükselen şirket bilançolarına ve temettü geliri göstergelerine dikkat etmeli. Yatırım Şirketleri Derneği (The Association of Investment Companies) internet sitesi Nihayet 5 yılda her şirket fonunun yıllık ortalama temettü artışını gösteriyor. Eğer hissedar gelirleri yıllık 7,2 oranında artarsa on Sene içerisinde iki katına çıkacaktır.

Sıralı risklere hazırlıklı olun

Kazanç ve kayıplarla karşılaşılan bir düzende bileşik faizin işleyiş biçimi nedeniyle getiriler etkilenir. Misal vermek gerekirse eğer paranızın %50’sini kaybederseniz başladığınız yere dönmek için %100 oranında kazanç sağlamanız gerekecektir. Söz konusu Misal on yıldan Çok süredir Pay senetleri fiyatlarının yükselmesinin ardından yakın zamanda emeklilik fonlarına yatırım yapmayı düşünen herkesin göz önünde bulundurması gereken Mühim bir veri.

Tahmin edilemeyecek olanı bekleyin

Geçmiş Ati için bir rehber değildir. Ama onlarca dev işletme ve borsa fonu hem iki dünya savaşından hem de Büyük Bunalım’dan kurtulmayı başardı. Hayatta kalma yeteneği değerlendirilmesi gereken bir karakteristik özellik ve yeniden yerine koyacağı sermayesi bulunmayan emeklilik yatırımcısı adayları için ayrı bir önem taşıyor. Ölmeden Evvel yatırımlarınızın yok olmasından kaçınmak için kullanılabilecek bir Metot de sizden sonra da işlem görmeye devam edecek fonları ve şirket hisselerini tercih etmek

Eğlenmeyi unutmayın

Bazı insanlar mezardaki en Varlıklı insan olmayı hedefliyor. Bu nedenle henüz yapabiliyorken birikimlerin tadını çıkarmak da oldukça akla yatkın. Mantıklı ve akla yatkın tasarruflar ve yatırımlar yapılan bir ömrün ardından bu birçokları için Güç bir Durum. Ancak her Sene sermayenizin %4’ünü harcasanız ve hiç büyümeseniz dahi Bütün birikimin yok olması çeyrek Asır alacaktır. Bu oldukça büyük bir risk olsa da ölümden sonra vergi dairesine muazzam bir bağış yapmak da büyük bir risk. Hangisini tercih edeceğiniz size kalmış.

Bankalardan rekor kâr

Bankalar KOBİ’lerin kredi musluklarını kapattı

Yabancıların Ev ilgisi devam ediyor

Zenpara Youtube Kanalına Abone Olun.

____________________________________________________________

Söz konusu içerik birtakım alıntılar içermektedir. Eğer içerikle ilgili herhangi bir telif veya imtiyaz talebiniz bulunuyorsa sayfa altında bulunan yorum bölümünden veya iletişim sayfasındaki araçlar ile iletişime geçebilirsiniz.

Zenpara – Borsa ve Pay senetleri Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 2280 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*