ECB Raporu: Bankalar kredi standartlarını sıkılaştırdı

Avrupa Merkez Bankası (ECB) "Banka Kredi Anketi" raporunda, Avro Bölgesi'ndeki bankaların ikinci çeyrekte şirketler ve hanehalkları için kredi standartlarını sıkılaştırdığını belirtiyor.

ECB, Euro Bölgesi'nde 144 bankanın katıldığını söyledi

Yılın ikinci çeyreğini kapsayan raporda, Avro Bölgesi'ndeki bankaların şirketler ve hanehalkları için kredi standartlarını sıkılaştırdığı belirtildi. düşük Nema oranları, sabit yatırımlar, birleşme ve devralmalar, beklendiği gibi artmaya devam etti.

Raporda, şirket kredileri, "düşük risk toleransı, yüksek fon maliyetleri ve yüksek risk algılamasıyla bilanço kısıtlamaları, kredi standartlarının sıkılaştırılmasına katkıda bulundu." kurumsal, Ev ve tüketici kredilerine olan talebin bu yılın üçüncü çeyreğinde artması bekleniyor.

Öte yandan, ECB Başkanı Mario Draghi, ECB'nin iktisadi faaliyetteki yavaşlama ve ticari çatışmaların, jeopolitik gerilimlerin ve yükselen piyasalardaki zayıflığın Neden olduğu enflasyondaki yavaşlamaya karşı planını duyurması bekleniyor. Draghi'nin Görev süresi Ekim sonunda sona eriyor

Eurosystem'in Euro bölgesinde banka kredisi koşullarını öğrenmesini hedefleyen ECB'nin "Banka Kredisi Anketi" yılda dört kez gerçekleştiriliyor. 17 Haziran – 2 Temmuz tarihleri ​​arasında yapılan Nihayet anket 144 bankanın katılımıyla gerçekleştirildi.

Zenpara Araştırma

Zenpara – Para, Finans, Ekonomi ve Forex Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 1642 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*