ECB, Lagarde 'nin atanmasını onayladı

Avrupa Merkez Bankası'nın (ECB) Yönetim Kurulu, Var IMF başkanı Christine Lagarde'nin ECB Başkanlığına atanması için Avrupa Birliği'ne Aza devletlerin liderlerinin önerisine itiraz etmediği bildirildi.

Yürütme Konseyi söz konusu gün toplandı ve AB Konseyi'nin IMF Başkanı Lagarde'yi ECB Başkanlığı'na aday göstereceğini kabul etti ve konseyin bu konuya itirazı olmadı.

AB üyesi ülkeler, sona erecek olan ECB Başkanı Mario Draghi, yapılacak isimle ilgili uzun görüşmelerin ardından IMF Başkanı Lagarde ile uzlaşmaya vardı.

Avrupa Birliği Resmi Gazetesinde Yürütme Konseyinin görüşünün yayınlanmasından ve Avrupa Parlamentosu görüşünün kabul edilmesinden sonra

IMF’nin ilk kadın başkanı olun ve ilk kadın cumhurbaşkanı olun ECB.

IMF’nin ilk kadın başkanı olan Lagarde bu görevi 2011’den bu yana sürdürüyor. Lagarde, ECB’nin ilk kadın başkanı olacak.

AB liderleri arasındaki müzakerelerde, Lagarde 'nin iddiası, özellikle Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron tarafından, politikacıların ECB yapısını şekillendirme girişimi olarak algılanıyor.

Fransa'da 63 yaşındaki bir maliye bakanı olan Lagarde, ancak merkez bankası deneyim eksikliği, Lagarde'nin ECB başkanlığına “Irak” bir yaklaşıma yol açıyor.

"ECB'nin ortak para birimini savunmak için ne gerekiyorsa yapın" [19659006] deneyimli bir merkez bankası yöneticisi ve iktisat bilimleri profesörü olan ECB Başkanı Mario Draghi, 2008 mali yılında 2011’de ECB başkanı olarak atandı. kriz hissedilmeye devam etti. Euro bölgesi krizinde Draghi, "ECB ortak para birimini savunmak için ne gerekiyorsa yapacak" dedi.

Birçok uzman Draghi'nin politikasının avroyu kurtardığını kabul ederken, Draghi "Avro Bölgesi'ni ekonomik krizden kurtaran isim" idi. Draghi, Temmuz 2012'de Londra'da yaptığı bir konuşmada, "Bizim misyonumuzda Euro, Euro'yu korumak ve bana inanmak için ne gerekiyorsa yapmaya hazır, yeterli olacak" dedi.

ECB başkanları 8 yıldır çalışıyor. Uzmanlar, Christine Lagarde'nin politik ağırlığının Avro Bölgesi hükümetlerinin kendisine baskı yapmasını zorlaştıracağını tahmin ediyor.

Uzmanlar, Avro Bölgesi'nin büyük bir Ekonomi olduğunu, ancak Lagarde'nin ECB Başkanı ve Lagarde'nin doğru kararları almadaki başarısını tek bir dayanakta tuttuğunu söylüyor. ve etkili bir proje.

Zenpara – Para, Finans, Ekonomi ve Forex Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 1643 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*