Düzce’de afetzedelerin prim borcuna erteleme ve KOBİ’lere destek kredisi

Düzce'de afetzedelerin prim borcuna erteleme ve KOBİ'lere destek kredisi

Düzce‘deki afetzedelerin prim borçları ertelendi. 

Aile, Emek harcama ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Düzce AFAD Kriz ve Koordinasyon Merkezi’nde Düzce Valisi Zülkif Dağlı, AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz ve Başka ilgililerle bir araya gelmiş olarak, yetkililerden data aldı.

Bakan Selçuk, ondan sonra gazetecilere yapmış olduğu açıklamada, 17 ve 18 Temmuz’da Düzce’de meydana gelen sel felaketinin herkesi derinden üzdüğünü dile getirerek, vatandaşlara “geçmiş olsun” dileğinde bulunmuş oldu. 

Akçakoca ve Cumayeri ilçelerinde aşırı yağışlar sebebiyle yaşanmış olan sel ve heyelan felaketinde 7 vatandaşın yaşamını kaybettiğini anımsatan Selçuk, “Vefat edenlere Tanrı’tan rahmet, yakınlarına sabırlar temenni ediyorum. Biz de acılı ailelerimizi ziyaret etmek, bir nebze de olsa yaraları sarmak için buradayız. Yurttaşlarımızın üzüntülerini paylaşmak için buradayız” diye konuştu. 

Selçuk, devletin ilk andan itibaren Tüm imkanlarıyla seferber bulunduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti: 

“Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla daha Evvel de bakanlarımız ziyaret etti bildiğiniz gibi. Ekiplerimizle kurtarma çalışmalarımızdan psikososyal destek ve toplumsal yardımlara kadar hep Beraber buradayız. İlk meydana getirilen hasar tespit emek harcamaları neticesinde de 3 ilçeye bağlı 49 köyde, toplam 541 Yapı ve yapının sel ve heyelandan etkilendiği görüldü. Hasar gören yerlerin en kısa sürede onarılması için gerek Halk, kurum, kuruluşlarımızla gerekse sivil Cemaat kuruluşlarımızla Beraber gerekeni en iyi şekilde hayata geçirmeye devam etmekteyiz. Bir taraftan hasar tespit emek harcamaları devam ediyor. Ikimiz de bir taraftan toplumsal yardım ve toplumsal hizmetler mevzusunda Bakanlığımız personeliyle gerekseme analizi gerçekleştiriyor ve ihtiyaç duyulan yardımları ulaştırmaya devam ediyoruz.”

Düzce’deki Toplumsal Yardım ve Dayanışma Vakıflarına belli oranda Akça kaynak aktardıklarını belirten Bakan Selçuk, 3 ayrı ekiple psikososyal destek vermeyi sürdürdüklerini bildirdi.

“VATANDAŞIN YAYINDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Selçuk, afetzedelerin yeme, içme ve giyim benzer biçimde ihtiyaçların karşılanmaya devam ettiğini ifade ederek, “Gerek hükümet gerekse Bakanlık olarak sonraki süreçte yurttaşlarımızın her daim yanında olmaya devam edeceğiz.” dedi. 

Vatandaşların prim borçlarına ilişkin açıklamalarda da bulunan Bakan Selçuk, şu şekilde devam etti:

“Devletimiz, Düzce’de kardeşlerimizin bu Güç gününde Yaşam normale dönene kadar her daim yanında olacak. İşte bu yüzden yurttaşlarımızın 18 Ekim 2019’a kadar Toplumsal Güvenlik Kurumlarımıza başvurmaları halinde, 18 Temmuz 2019 öncesine ilişik süresi dolmuş borçları ile Eylül 2019 sonuna kadar gerçekleşme edecek borçlarını bir Yıl süreyle erteleyeceğiz.

Bakan Selçuk ek olarak, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla Düzce’deki selden etkilenen KOBİ’lere destek kredisi verileceğini de deklare etti.

Dolayısıyla Düzceli yurttaşlarımızın birinin bile süreçten etkilenmemesi için en üstün gayreti sarf edeceğiz. söz mevzusu gün hep beraber bir olma, Beraber olma günü ve inşallah acılarımızı Beraber sarma günü. En büyük dileğimiz, bu şekilde acıların tekrar yaşanmaması. Rabbim, tekrar yaşatmasın diyoruz. Bir kez daha vefat eden kardeşlerime Tanrı’tan rahmet, ailelerine sabr-ı cemil temenni ediyorum.”

VİDEO: DÜZCE’DE ARAÇLAR SELDE BÖYLE SÜRÜKLENDİ

Zenpara – Para, Finans, Iktisat ve Forex Mevzularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve tinsel mevzularda yönlendirmez, yalnızca Genel data verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 1648 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*