Dünyayı yok olmaktan bakın kim kurtardı. 4 milyar Sene sonra ortaya çıktı. NASA açıkladı

Bugünün Mühim haberleri konusunda Dünyayı yok olmaktan bakın kim kurtardı. 4 milyar Sene sonra ortaya çıktı. NASA açıkladı başlıklı yazımızı aşağıda bulabilirsiniz.

Ay’ın 4 milyar Sene Evvel Dünya’nın atmosferini, daha aktif olan Güneş’ten korumuş olabileceği bildirildi. Bilim insanları, o zamanlar bugünkünden Çok daha aktif Güneş’in yerkürenin atmosferini yok etmesinin önüne geçtiğine inanıldığı belirtildi. 

Zenpara Araştırma’nın yaptığı habere göre, “New Scientist” sitesi, Apollo misyonları sırasında Ay’dan toplanarak Dünya’ya getirilen taş örnekleri, 4,2 ila 3,4 milyar Sene Evvel Dünya’nın uydusunun manyetik alana sahip olduğuna dair Delil sundu. 

Ay’ın, Dünya’ya bugünkünden 2 kat daha yakın olduğu bu dönemde sahip olduğu manyetik alanın, Dünya’nın bugünkü manyetik alanı kadar Kuvvetli olduğu hesap edildi.

Amerikan Havacılık ve Feza Ajansında (NASA) görevli Bilim insanı James Green ve meslektaşları, bu bilgi doğrultusunda Ay’ın manyetik alanının Dünya ile etkileşimini ortaya koyan bir modelleme çalışması yürüttü. 
Bilim insanları, o dönemde Ay ve Dünya’nın manyetik alanlarının bir araya gelerek, Sima milyonlarca Sene aktif kalan koruyucu bir manyetosfer yaratmış olması gerektiği sonucuna vardı. 

Bu manyetosferin, Dünya’nın erken dönemine ait kilit soru işaretlerinden birini çözdüğüne, o zamanlar bugünkünden Çok daha aktif Güneş’in yerkürenin atmosferini yok etmesinin önüne geçtiğine inanıldığı belirtildi. 

Green, “Ay, Dünya için Güneş rüzgarına karşı Mühim bir koruyucu bariyer sağlamış görünüyor. Bu dönemde Dünya’nın, atmosferinin devamlılığını sağlama kabiliyeti açısından kritik bir bariyer” değerlendirmesini yaptı.

 

Zenpara Youtube Kanalına Abone Olun.

____________________________________________________________

Söz konusu içerik birtakım alıntılar içermektedir. Eğer içerikle ilgili herhangi bir telif veya imtiyaz talebiniz bulunuyorsa sayfa altında bulunan yorum bölümünden veya iletişim sayfasındaki araçlar ile iletişime geçebilirsiniz.

Zenpara – Para ve Forex Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 1659 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*