Dünyanın Geleceği En Parlak ve En Popüler İş Modeli / İş Fikirleri

Yeni Kuşak kazançlı iş fikirleri ve fırsatlarının sunulduğu Zenpara İş Fikirleri kategorisinde bugünkü yazının konusu : Dünyanın Geleceği En Parlak ve En Popüler İş Modeli

Suni Zekâ Teknolojisi (AI) İş Fikri

Geleceği EN parlak ve EN popüler iş modeli başlığını Çok iddialı bulabilirsiniz. Ama bunu iddia eden sadece bizler değiliz. Bütün istatistikler, yatırım uzmanları ve Lider iş adamları Al teknolojisinin geleceğin işi olacağına dair Devamlı olarak vurgu yapmaktadırlar. Öncelikle birçok En’i bir arada barındıran bir iş modelinin ne ifade ettiğini açıklamaya çalışalım. Bu işin Vakit testine dayanacak bir iş olması lazım yani Çok uzun yıllar sürdürülebilirliğini öngörmek gerekir. Teknolojinin ne kadar hızla geliştirdiğini ve gelişeceğini Ayrım etmeyen yoktur ve bu AI teknolojisinin Vakit testinde başarılı olacağının yegâne kanıtıdır.

İkincisi bu işin, kişilerin, şirket ve kurumların manuel ve tekrarlanan görevlerdeki çabasını azaltarak yaşamı kolaylaştırması ve konfor sağlaması gerekir. Bir ihtiyaç olması lazım ki; lüks olmaktan çıksın. En Sade örneği ödemelerden, alışverişe, Sağlık verilerini izlemeden, kurumsal işlemlere kadar birçok konuda mobil uygulamalar kullanılıyor olması 7’den 77’ye herkesin akıllı telefon ve tablet kullanımını Mecburi hale getirerek lüks olmaktan çıkartmaktadır. ve dolayısıyla ihtiyaç haline gelmiştir.

Suni zekâ bu çağda bile, birçok Kişi için makine tarafından yönetilen bir İstikbal olarak Düş edilse de, bugünün gerçekleri on beş Sene önceki dönemle karşılaştırıldığında hayatı nasıl şekillendiğini görmeye, bu gerçekle yüzleşmeye ve İstikbal vizyonunu belirlemeye kafidir. Uygulama alanına bakıldığında bu kadar geniş kapsamlı bir alana sahip bir teknoloji EN’lerden bir başkasını oluşturur ki bu da mükemmel derecede potansiyeli yüksek bir iş alanı oluşturmaktadır.

Geleceğin işi olarak görülen AI teknolojisi konusunda bu konuyla ilgili bir ekip oluşturarak, kullanım alanlarına yönelik programlar geliştirmek ve dünya çağında satışlar yapmak mümkündür. Yatırım yapmak isteyen kişiler için potansiyeli yüksek bu iş alanı oldukça İstikbal vadeden potansiyel bir yatırım alanıdır.

Suni Zeka (AI) Kullanım Alanları

Suni zekâ, insan zekâsı süreçlerinin makineler, özellikle bilgisayar sistemleri tarafından simülasyonudur. Bu süreçler öğrenme, Akıl yürütme ve kendi kendine düzeltme içerir. Suni zekâ uygulamalarından bazıları uzman sistemler, konuşma tanıma ve makine görmeyi içerir. Bu teknoloji Mühim ölçüde ilerlemektedir ve ekonomik, siyasi, sosyal vb. gibi Bütün alanlarda değişime Neden olmaktadır.

Suni zekâya veya makine öğrenmesine dayalı bazı makine uygulama tekniklerini kullanılabileceği bazı mobil uygulama fikirlerine ve kullanım alan başlıklarını şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Pazarlamada AI
 • Bankacılıkta AI
 • Finansta AI
 • Tarımda AI
 • Sağlık Hizmetlerinde AI
 • Oyunlarda AI
 • Uzayda AI Keşfi
 • Özerk Araçlarda AI
 • Sohbet Robotlarında AI
 • Suni Yaratıcılıkta AI

Suni Zeka Sistemine Bazı Örnekler

Günümüzde kullanılan bazı örnekler

 • Cep telefonlarında kullanılan: siri veya google sesli arama sistemi
 • Navigasyon sistemlerinde kullanılan: kalan Ara ve hız kontrolü
 • Web sitelerinde kullanılan bilet alma sistemleri
 • Mesaj botları
 • Araçlarda kullanılan otomatik park etme özelliği

Dünya genelinde kullanılan bazı Hususi çalışmalar

 • Kendinizi hasta hissediyorsanız, hastaneye giderken yaşamış olduğunuz problemi bir app (uygulama) ile iletiyorsunuz. Suni zeka sistemi olabilecek en yakın hastalık ihtimallerini hesaplayıp sizi karşılayacak olan doktora hem belirtileri hem de en yakın hastalık çeşitlerini söylemektedir.
 • Tatil amaçlı olarak Almanya’da olduğunuzu düşünün. Tatil planınızı uzatma kararı aldınız. Ve sonraki durağınız İtalya. Siz bir app yardımı ile sadece bütçenizi ve kalacağınız süreyi belirtiyorsunuz. Tayyare biletinden konaklamaya, gezilecek yerlerden en popüler Aş türlerine kadar hepsini karşınıza çıkarıyor.

Neden AI Alanında Bir İş Kurmalısınız?

Yapılan araştırma raporlara göre 2024 yılına kadar işletmeler için Suni zekâ sistemlerine 41 milyar dolar yatırım yapılacak ve bu da sektörde devasa bir istihdam yaratacaktır. Suni zekânın gelecekte iş dünyasında Mühim bir rol oynayacağını görebilenler için, AI teknoloji tabanlı bir işe yatırım yapmak büyük bir avantaj sağlayabilir. Bunun yanında işletmeler tarafından bu konuyla ilgili bireysel veya tüzel olarak hiçbir şey yapmamanın yüksek riskli bir strateji olduğunun da anlaşılması gerekir. İşletmelerin Takip Etmesi Gereken Teknoloji Trendleri

Bu nesilde Suni zekâ işine başlamak için birçok Neden bulunmaktadır. Teknolojinin ve modernleşmenin ortaya çıkışı, makinelerin bazı görevleri yerine getirme ihtiyacını yaratmış ve kişileri pek Çok stresten kurtarmıştır. Suni zekâ sadece robotlar veya otomatik makinelerle ilgili değildir. Bir uygulama olarak WhatsApp Suni zekânın mükemmel bir örneğidir. Anında görüntülü görüşme ve mesajlaşma ile iletişimi kolaylaştırmıştır. Kişiler için hayatı ve işi kolaylaştıran her şey AI endüstrisinin bir parçasıdır.

Bu Endüstri geniştir ve Başka birçok sektörü ve işletmeyi kapsamaktadır. Suni Zeka İşletmenizi Nasıl Geliştirir?

PWC’nin Nihayet araştırmaları, iş liderlerinin %72’si AI’nın gelecekte Esas olacağına inandıklarını ve buna “iş avantajı” adını verdiklerini bildirmektedir. Kuşkusuz, Suni zekâ, küçük ya da büyük birçok işletme tarafından hızla tercih edilen, geleceğin en Mühim teknolojilerinden biridir. 1 milyardan Çok aktif iOS destekli Aygıt kullanıcısı ve 2 milyar aktif Android destekli Aygıt kullanıcısıyla, Hususi mobil uygulama geliştirme sektörü, dünyanın her yerindeki kullanıcılara en gelişmiş dijital çözümleri geliştirmek ve satmak için en karlı ve büyüleyici pazarları sağlamaktadır.  Bu işletim sisteminde, çoğu benzer işlevlere sahip olan yaklaşık 4 milyon benzersiz mobil uygulama vardır.

Makine öğrenimi, yazılım geliştirme hizmetlerinde yaygın olarak kullanılan Suni Zekâ’nın Çok Mühim ve ayrılmaz bir parçasıdır. Ayrıca, mobil uygulama geliştirme üzerinde bir etkisi olmuş ve kullanıcı davranışına Ahenk sağlayabilen yazılımın uygulanması için potansiyel bir pazar haline gelmiştir. Bugünlerde herkes Hususi ihtiyaçlarına göre özelleştirilmiş bir kullanıcı deneyimi istemektedir. Bu nedenle, her türlü kullanıcının ihtiyacını karşılayan iyi bir mobil uygulama geliştirmek yeterli değildir. Makine öğreniminin veya Suni zekânın bireysel olarak çalışmasına izin vererek makine öğrenimi ile desteklenen uygulamalar, kullanıcının Düş edebileceği mobil uygulamalara dönüştürebilir. Bu, bazı harika uygulamaların yolunu açmaktadır. Robotlar ve Suni Zekânın İş Dünyasındaki Rolü

AI Alanında Ekip Oluşturmak

Bir AI ekibi kurarken hangi rollere ve becerilere sahip olmak gerekir?

Yöneticiler AI ekiplerini oluşturma konusunda Çok deneyime sahip değiller, çünkü AI bugünkü kadar büyük bir zorunluluk değildi. Şirketler AI ekip üyelerini nasıl seçerken öncelikle SL teknolojisi konusunda derin bir modelleme bilgisine sahip bir yeteneğe ihtiyaçları vardır. Evvel bilgisayar hakkında detaylı yeteneklerini olmalıdır, daha sonra bu merkezi ekip, belirli AI uygulamalarını geliştirmek için Bütün iş liderleriyle çapraz işlevli çalışabilir. Sonuçta, uygulamayı yönlendiren ekip çalışması olacaktır.

Çoğu şirkette, AI Ani Çok proje için kullanılacaktır. Mesele, AI tarımdaki işi azaltmaktadır. Ot kontrolünden uydu görüntülerini yorumlamaya, biçerdöverleri optimize etmeye kadar her şey onlarca uygulama vardır. Bütün bu dikey uygulamaları bilen AI yeteneklerini işe almak Çok zordur. Bu nedenle, AI’nın belirli bir iş alanında neler yapabileceğini gerçekten anlamak için Evvel birkaç uygulamayı test etmek önemlidir.

Suni zekâ ekibinin lideri ister bir CAIO (Baş AI sorumlusu), ister AI sorumlusu veya başka bir rol olsun neyin yapılabileceğini ve nelerin yapılamayacağını anlamak için teknoloji hakkında yeterince bilgi sahibi olması gerekir. Ayrıca, AI + X’ta projeleri tanımlamak ve ilerletmek için iş liderleriyle çapraz fonksiyonel olarak çalışmaları gerekir; burada X, AI’nın katma değeri ne olursa olsun sektörü ifade eder. AI ekibi ayrıca AI projesini yürütmek için mühendislik yeteneğine ihtiyaç duyar. Belirli projeye bağlı olarak, bu, makine öğrenimi mühendisleri, veri bilimcileri, uygulamalı Bilim adamları, veri mühendisleri veya Başka rolleri içerir. Bazı ekiplerde Mahsul yöneticileri de olmalıdır.

Suni Zekâya Devlet Desteği

Öngörücü analitik ve  Suni zekâ, içerik oluşturmada ve yazılım alanlarında gelecekte daha da Esas bir rol oynayabilir. Açık kaynaklı bilgi ve Suni zeka  toplama, küresel teknolojik parite için fırsatlar sunacak ve  Suni teknoloji, Sağlık, çevre, Halk güvenliği ve güvenliğinin Bütün alanlarında gelecekte daha da aktif kullanılacaktır. Devletin ilgili makamları bu teknolojinin geleceği konusunda yüksek bir bilince sahip olduğu için AI ile ilgili yatırımlara verilen destekler artırılmaktadır. AI teknolojisine yatırım yapmayı düşünenler bu konuda Tübitak ve Kosgeb destekleri konusunda ilgili kurumların web sitelerinden ve danışma masalarından güncel destek ve krediler hakkında bilgi alarak yatırımlarını planlamaları mümkündür. Suni Zeka ve Veriye TÜBİTAK Teşviki Zenpara Ekonomi Portalı

Zenpara Yeni Kuşak İş Fikirleri Yazar

Dünyanın Geleceği En Parlak ve En Popüler İş Modeli Yeni Kuşak Kazançlı İş Fikirleri

Zenpara Youtube Kanalına Abone Olun.

Söz konusu içerik birtakım alıntılar içermektedir. Eğer içerikle ilgili herhangi bir telif veya imtiyaz talebiniz bulunuyorsa sayfa altında bulunan yorum bölümünden veya iletişim sayfasındaki araçlar ile iletişime geçebilirsiniz.

Zenpara – Para ve Forex Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 941 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*