DSÖ’den AstraZeneca’ya: Daha Çok detay verin haberi

Bugünün Mühim haberleri konusunda DSÖ’den AstraZeneca’ya: Daha Çok detay verin haberi başlıklı yazımızı aşağıda bulabilirsiniz.

Dünyayı vuran yeni tip korona virüs (Kovid-19) pandemisine karşı şu Anne kadar dört aşı bulunduğu açıklandı. Bu aşılardan AstraZeneca-Oxford Üniversitesi´nin geliştirdiği aşıyla ilgili ise Mühim bir gelişme yaşandı. 

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) yetkililerinin yaptığı açıklamada, AstraZeneca-Oxford Üniversitesi´nin geliştirdiği korona virüs aşısı hakkında daha Çok ayrıntı duymak istediklerini paylaştı.

AstraZeneca, geçen günlerde, yüzde 90’a kadar etkili olduğu belirtilen aşının çalışmaları sırasında hata yapıldığı ancak bunun düzeltildiği açıkladı. 

Geniş kapsamlı klinik çalışmalara, yarısı İngiltere’de, Art kalanı Brezilya’da olmak üzere 20 binden Çok gönüllü katıldı. Gönüllülere iki “yüksek” doz verildiğinde korumanın yüzde 62 olduğu, ancak insanlara Evvel “düşük” doz ve ardından yüksek doz verildiğinde bu oranın yüzde 90’a yükseldiği ifade edildi.

Sonuçlar, Bilim dünyasında Baş karışıklığı yaratırken bunun nedeninin testlerde yanlışlıkla farklı dozların kullanılması olarak açıklandı. Aşı çalışmalarında hata yaptığını kabul eden AstraZeneca/Oxford, İngiltere’de 3 bine yakın gönüllüye, yanlışlıkla, olması gerekenin yarısı düzeyinde dozlar uygulandığını açıkladı.

Alınan aşı dozajında ​​Mühim bir hata olduğunu belirten Astrazeneca tarafına karşılık ABD’li yetkililer, hatalar ve verilerin açıklanmasındaki kapalı cümleler sebebiyle Astrazeneca – Oxford Üniversitesi aşısına güvenlerinin azaldığını belirtti. 

Oxford Üniversitesi ve Dünya Sağlık Örgütü’nden (DSÖ) Bilim insanları, ABD’li uzmanların endişelerinin ardından ilacın güvenliğini ve etkinliğini belirlemek için AstraZeneca’nın korona virüs aşı denemelerine ilişkin daha Çok veriye ihtiyaç duyulacağını söyledi.

DSÖ’den Baş Bilim insanı Dr. Soumya Swaminathan, AstraZeneca’nın klinik denemelerinden elde edilen verilen “garanti bir sonuca varmak için hala Çok küçük olduğunu” söyledi. Yüzde 90 korumanın elde edildiği gruptaki  gönüllerinin hepsinin 55 yaşının altında ve 3 bin kişiden az olduğunu belirten Swaminathan, “Eğer aşının daha  düşük dozla daha iyi bir etkiye sahip olduğu görülüyorsa, bu bulguyu on binlerce Kişi üzerinde test edilmesi gerekir” ifadelerini kullandı.

EMA duyurdu: Aşı onayı Sene sonu verilebilir

Danimarka’dan 15 milyon doz Kovid-19 aşı siparişi

Sağlık Bakanı Koca’dan yerli aşı açıklaması

Zenpara Para ve Finans konusunda en büyük yardımcınız.

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Zenpara Youtube Kanalına Abone Olun.

____________________________________________________________

Söz konusu içerik birtakım alıntılar içermektedir. Eğer içerikle ilgili herhangi bir telif veya imtiyaz talebiniz bulunuyorsa sayfa altında bulunan yorum bölümünden veya iletişim sayfasındaki araçlar ile iletişime geçebilirsiniz.

Zenpara – Borsa ve Pay senetleri Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 1642 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*