Döviz, Çetinkaya’nın Görevden Alınması Sonrasındaki İlk Güne Yükselişle Başladı

Gece yarısı, insanlar manzaralarını spot döviz piyasasına koymuşlardı. Türkiye pazarlarının açılmasından Evvel dış pazarlarda yapılan ilk alıntılar can sıkıcıydı. Dolar / TL 5.80'den işlem gördü. Takip eden dakikalarda bu rakam 5.802'nin altında 1-2 puana geriledi, ancak Çok düşmedi. Herkes sabahları Türkiye pazarının açılmasını beklemeye başladı.

Sabahın ilk saatlerinde dolar / TL, TSI 09.22'de% 2.72'den 5.782 seviyesinde işlem gördü. :

Döviz kuru geçen hafta% 2,86 düştükten sonra haftayı 5.6280 seviyesinde kapattı. Türk Lirası, Nihayet iki ayda dolar karşısında en yüksek kazançlı para birimi oldu. ticarete başladı. Ancak, bu bile Cuma kapanışı ile karşılaştırıldığında% 1,5 oranında bir artışa karşılık geliyor. Türk Lirası, Nihayet iki ayda dolar karşısında en yüksek kazançlı para birimi oldu.

Sadece dolarda değil, euroda da bir artış oldu. Saat 11: 00'da euro / TL kuru% 1.58 artarak 6.42'ye yükseldi.

Başka piyasalar da döviz kadar olmasa da gerginleşti. Bir süredir 100 bin bastıran ve Vakit Vakit yükselen, uzun süre tutamasa da yükselen BIST 100 endeksi düşmeye başladı. Günün ilerleyen saatlerinde TSI, 11.800 civarında işlem görmeye başladı ve% 1'den 98.800'e geriledi.

1 yıllık TL swap Nema oranı 76 baz puan artarak% 20,3'e yükseldi.

BloombergHT Hong Kong’daki Rabobank stratejistleri Michael Every Dahil “Türk Lirası nedeniyle beklenmeyen bu karar, 25 Temmuz’da birkaç temmuz ayında gerçekleşen Merkez Bankası’nın başlarında sert bir şekilde düştü. Bu büyük bir Politika hatası olurdu 19

Zenpara – Para, Finans, Ekonomi ve Forex Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 1668 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*