Domain Alıp Satarak Para Kazanmak

domain alıp satarak internetten para kazanmak2
domain alıp satarak internetten para kazanmak2

İnternet ve teknoloji çağında yaşıyoruz. Hayatlarımıza bu denfli hızlı giren teknoloji ve adeta damarlarımıza enjekte edilen internet ile birlikte para kazanılacak birçok sektör ve alan ortaya çıktı.

Bunlardan en hızlı işlem göreni basit ticaret usullerinin dijital olarak uygulandığı domain yanı alan adı alım satım işlemleridir.


Domain Nedir?

Domain Nedir? Ne Anlama Gelir?
Domain Nedir? Ne Anlama Gelir?

Domain kelimesi internet erişiminin ortaya çıkması ve yaygınlaşması ile hayatımıza girmiş bir terimdir.

Domain kelimesinin Türkçesi alan adıdır.

Alan adı veya domain oluşturulan bir web sitesinin adını ifade eder. Domainler teknik olarak host adı verilen serverlara bağlı klasörlere erişimi sağlayan dns yönlendirmeleriyle çalışan maskeleme adresleridir.

Yani satın aldığınız bir domaini aslında host adı verdiğimiz hizmetlerle bir serverin size ayrılan bir klasörüne bağlıyorsunuz ve bu klasöre (ana dizin veya root) oluşturduğunuz sitenin veya blogun dosyalarını atıyorsunuz. Bu sayede domain adınız hostunuza bağlanıyor ve sitenize ulaşım sağlanıyor.


Domainlerin Önemi

Domainler veya alan adları firmalar ve işletmeler için fazlasıyla önemlidir. Çünkü alan adları firmaların dijital yüzlerini yansıtır.

Bunun dışında internet yatırımları ile uğaraşan webmaster adı verilen internet girişimcileri çeşitli domainlere proje geliştirerek yatırım yapmaktadır.

Projelik yatırım domainleri birçok farklı alanda olabilir. Örneğin hayvanlar üzerine, magazin, ekonomi – finans, genel bilgi, bankacılık, film ve dizi, eğlence gibi birçok farklı konu yatırımlık veya projelik domain konusu olabilir.

İnternet yatırımcıları ve web girişimcileri satın aldıkları proje domainler üzerine kurdukları web sitesi veya bloglarla çeşitli seo işlemleri gerçekleştirerek o siteyi popüler ve ziyaretçi sayısı yüksek kaliteli bir platforma çevirmeyi amaçlar.

Yüksek ziyaretçi oranlarını yakalayan proje domainleri, yayınlanan reklemlerla gelir elde etmeye başlar ve bu başarılı bir web yatırımı anlamına gelir.

Ayrıca Bakınız : İnternetten Para Kazanma Yolları Nelerdir?

Tüm bu girişimin başarı elde etmesi için iyi ve kaliteli bir domain sahibi olmak gerekiyor.


Domain Alım Satım İşlemleri

Domain ve alan adı piyasası adeta bir borsa gibi çalışmaktadır. Fiyatlar domaini oluşturan kelime öbeklerinin gücüne ve domaine duyulan ihtiyaca göre satıcı tarafından belirlenir.

Satılık Domain : Metaz.co

İnternetten domain satarak gerçek para kazanabileceğiniz birçok platform ve servis sağlayıcı mevcuttur. Bu platformlarda dünya çapında en çok tercih edilen ilk ikisi Godaddy ve Hostgator’dur.

Size bu sistemleri kullanarak domain alişverişi yapabilir, sahip olduğunuz domainleri satışa çıkartarak gerçek para kazanabilirsiniz.

Domain Seçiminde Önemli Nokta

Domain seçiminde en önemli nokta domainin akılda kalıcılığı ve içerdiği değerli anahtar kelimeler (keywords) dir.

Zenpara olarak belirli dönemlerde en değerli kelimeleri barındıran ve ilerleyen zamanda başarılı olma ihtimali yüksek olan kaliteli domainler satışa sunulmaktadır.

Tarafımızca satılan veya satışına vesile olunan domainlere Satılık Domainler kategorisinden ulaşabilirsiniz.

Satılık Domain : Metaz.co


Ayrıca Bakınız : VakıfBank Borç Kapatma Kredisi Nedir? Nasıl Alınır?


Ayrıca Bakınız : Hangi Para Birimi Daha Değerli


Ayrıca Bakınız : Yatırım Yapmadan İnternetten Para Kazanmanın 10 Yolu


Ayrıca Bakınız : Franchising Nedir? Ne Anlama Geliyor?


Ayrıca Bakınız : Google Reklamlarından Para Kazanmak Hayal mi?


Ayrıca Bakınız : Sanal Kredi Kartı Nedir, Nasıl Kullanılır?


Ayrıca Bakınız : Para Kazandıran Hobiler


Zenpara , sunmuş olduğu tüm emsalsiz yazı, yazı ve içerikler finans ve iktisat alanında bilgilendirme ve güvenilir kaynak oluşturma amacıyla kıymetli kullanıcılarına sunulmaktadır.

Sual, görüş, tavsiye ve yayınlanmasını istediğiniz yazı ve makaleleriniz için yorum bırakabilir yada info@zenpara.com adresi üstünden iletişime geçebilirsiniz.

logo zenpara
Zenpara.com / Iktisat ve Finans
Zenpara hakkında 934 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*