Dolarda kritik gün perşembe! – Zenpara

Dün, yatırımcıların daha hızlı yayılan yeni tip corona virüs nedeniyle küresel bazda güvenli liman varlıklarına yönelmesiyle Kıymet kaybeden TL, doların kısmi kazanımına paralel olarak toparlandı.

Reis Donald Trump'a imza için gönderildikten sonra, küresel risk iştahı ve Perşembe günü alınacak Para Politikası Kurulu kararı takip ediliyor.

Dünkü riskten kaçınma borsada sert düşüşlere Neden olurken, petrol fiyatlarındaki düşüş kısmen TL'yi destekledi. Dün gelişmekte olan Memleket para birimleri arasında en az Kıymet kaybeden para birimi olan Türk lirası, dün dolar karşısında yüzde 1'in biraz altında Kıymet kaybetti ve 7,7350 ile zirveye ulaştıktan sonra bu sabah 7,66 seviyelerinden başladı.

Bankacılar Bu hafta Merkez Bankası'ndan yeni sıkılaştırma adımlarına ve petrol fiyatlarına Müspet yönde uzaklaşma bekleniyor. Gün içinde yüzde 5'lik bir düşüşe bağladılar. Dün yüzde 3 düşüşle kapanan petrol fiyatları söz konusu gün yüzde 0,5 düşüşle kaldı. Geçen hafta Nisan 2018'den bu yana ilk kez 90'ın altına düşen dolar endeksi dün 91'e yükseldi ve söz konusu gün 90'a geriledi.

PPK BEKLENİYOR

Haftanın en Mühim gündemi olan bankacılar Perşembe günü açıklanacak.

Reuters anketine göre TCMB'nin yılın Nihayet Para Politikası Kurulu toplantısında Politika faizini 150 baz puan sıkılaştırmaya devam etmesi bekleniyor.

Reuters anketine katılan 18 kurumun tamamı Politika faizinde artış bekliyor. Tahminlerin medyan beklentisi, Politika faizinin yüzde 15'ten yüzde 16,50'ye çıkacağı yönünde. Artış tahminleri 75 ile 200 baz puan arasında değişmektedir.

Goldman Sachs, bu hafta sonu yayınladığı raporunda, TCMB'nin Politika faizini 200 baz puan artırarak yüzde 17'ye yükselteceğini öngördü.

Türkiye'den Deniz Yatırım Orkun Gödek, “Küresel dalgalanmanın etkisi Mahalli varlıkları da etkiledi… Bu kez Müspet bir farklılaşma izlendi. Memleket risk priminde Mühim bir değişiklik olmazken, liranın direnci de dikkat çekti. 24 Aralık ayrıştırma gerçekleştirilecek olan MPC toplantısı için Müspet yönde beklentilerden kaynaklandığını düşünen Türk varlığı ve devam etmesini bekliyoruz "dedi. [19659003] CDS MART DÜZEYİ [19659002] Türkiye & # 39; Beş yıllık kredi temerrüt takas primleri (CDS) oldu Ekonomik yönetim değişikliği öncesi 570 baz puandan 320 baz puana düştükten sonra dün geceyi 13 baz puan artışla 333 baz puandan kapattı. Düne Karşın & # 39; yükseliyor, bu seviyeler Mart ayından bu yana en düşük seviyeler.

Makalenin Art kalanını burada

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Download Best WordPress Themes Free Download
Premium WordPress Themes Download
Download Nulled WordPress Themes
Download Best WordPress Themes Free Download
download udemy paid course for free