Dolarda düşüş sürüyor – Zenpara

Mühim Ekonomi haberleri konusunda Dolarda düşüş sürüyor – Zenpara başlıklı yazımızı aşağıda bulabilirsiniz.

Dolar endeksi, Fed’in faiz kararı sonrası Nihayet 30 ayın düşük seviyesine geriledi. Dolar/TL de karar sonrası 7.80 altında yeni işlem gününe başlıyor.

Dolar, dünkü Fed toplantısı sonrasında küresel çapta Kıymet kaybetti.  Dolar endeksi Nihayet 30 ayın en düşük seviyesine geriledi ve 90 altını zorluyor.

Dolardaki düşüş sonrası euro/dolar paritesi 1.22 üzerine çıkarken sterlin/dolar da 1.35 üzerini gördü. Dolar/TL cephesinde de sınırlı düşüş yaşanıyor ve 17 Aralık günü kur 7.80 altında güne başladı.

Dün, “2021 Yılında Para ve Kur Politikası” metninin sunumunda sıkı para politikası ve enflasyonla mücadele vurgusu yapan Ağbal, 2021 yılına ilişkin yukarı yönlü risklerin sıkı bir parasal duruşu Mecburi kıldığı ve ihtiyaç halinde daha Çok sıkılaştırmaya gidilebileceği mesajlarını verdi.

söz konusu gün Merkez Bankası’nın para ve banka ile Taşınır kıymet istatistikleri açıklanacak.

Zenpara Youtube Kanalına Abone Olun.

____________________________________________________________

Söz konusu içerik birtakım alıntılar içermektedir. Eğer içerikle ilgili herhangi bir telif veya imtiyaz talebiniz bulunuyorsa sayfa altında bulunan yorum bölümünden veya iletişim sayfasındaki araçlar ile iletişime geçebilirsiniz.

Zenpara – Borsa ve Pay senetleri Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 1698 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*