Dolar/TL’de kritik seviyelerdeyiz – Zenpara

Türkiye Cumhurbaşkanı Donald Trump USD / TRY ‘ye yapılan yaptırımlarla ilgili yapılan ilk açıklamada Müspet algılandığında, bu sabah çelişkili açıklamaların kurulmasına ilişkin hafif bir düzeltmeye yol açtı.

Rusya’nın S-400 hava savunma sistemlerinden yönetiminin Türkiye’si olan Trump, alım konusunda net bir açıklama yapmamayı takiben Türkiye değerlendirmeyi yaptırımlarla değerlendirdi.

ilk “şu anda bu sorun (yaptırımlar) görünmüyor” Trump daha sonra cevabın ifadeleri kullanmak olduğunu söyledi, söz konusu adımı göz önünde bulundurarak bu ifadeyle çelişiyor.

  : Türkiye yaptırımları

İlgili Haberler “alt =” Trump: Türkiye şu an için S-400 Yaptırımlar alacak [19659006] Trump: Türkiye şu anda S-400 Yaptırımlar alacak
Ankara aleyhindeki yaptırımlarda “Bir Çok nedenden dolayı Çok Güç bir Durum.” Bakalım, ne yapacağımızı göreceğiz… ABD’de Cumhuriyetçi ve Demokrat senatörlerin Rus S-400 hava savunma sistemini alan Rus ordusuyla iş yapmak için ceza verilmesini öngören Kanun, Türkiye’nin yaptırımını gerektiren tasarıyı sundu. Senatörler Trump’a baskıyı artırmalı: Türkiye yaptırımları
8]

Dün saat 16: 40’ta 5.6915 / 5.6935 olan Dolar / TL, Trump’ın ilk açıklamasında akşam 5.6140’a düştü ve bu sabah 5.6730 / 5.6485’te.

Sepet bazında aynı anda 5.9978 / 6.0039 TL, 6.3532 / 6.3562’de EUR / TL.

Işık Taşınır Kıymetler Araştırma Uzmanı Yusuf Kavak, Trump’ın dün yaptığı açıklamada, dolar / TL ile gerilediğini belirterek, bu sabahtan itibaren, saldırıların “açıkça anlaşılan kurtun Trump’ın ifadesinin başlangıcını düzelttiğini söylediğini söyledi. Yeni Açıklamalar, bugünün döviz kurundaki dalgalanmayı artırabilir. [

Ati dönemde, Mümkün yaptırımların içeriği Mühim olacak ve ekonomide likidite sorunlarına yol açacak kararlar görülmezse, Kavak “indirim. TCMB’den 300’e kadar baz puanın Zarar görmesinden kaçınılabilir, ancak 400 baz puanın üzerindeki miktarlarda Ağırbaşlı bozulmalara yol açabilir.Öte yandan, ZK sorunu takip edilecektir. ”

Dolar / TL [5659002] [565900] seviyesinin altında kalıcı bir düşüş olduğunu belirten ve bu hareketin Kavak’ı başlatabileceğini belirten 5.78 ‘de 5,92’nin üzerinde kırılmasıyla hedeflenen 5.92’ de belirttiler.

[19659002] Dol için Entegre Yatırım’ın teknik analizinde lar / TL döviz kuru “para birimi 5.65’in altında gevşetiliyor ve döviz kuru başarılı olursa, para çekme işlemi 5.60’ın altına düşüyor. alabilir. Bununla birlikte, kritik seviyedeyiz, bu nedenle belirli desteklerden gelen tepki alımlarında temkinli olmakta Yarar var. Yukarıdaki 5,65 yukarıda, 5,65 – 5,70 aralığında olabilir. Teknik olarak zayıf olduğu haberi olmadıkça, yükseliş trendinde Çok Kuvvetli olmasını beklemiyoruz.

Analistler, kısa vadede piyasa için en Mühim riskin TCMB’den beklenen Nema indirimi miktarındaki belirsizlik olduğunu ve yabancı yatırımcıların artık böyle davranmadıklarını belirtti. Dönem içinde yoğun alımlar yapan yerli bireysel yatırımcıların dolar talebindeki düşüşün, Fed’in Nema oranlarındaki düşüş beklentisinin küresel risk iştahını destekleyeceği bir ortamda döviz kurunun sınırlı kaldığı belirtiliyor.

Reuters’in geçen haftaki Görev değişikliğinden hemen sonra yaptığı ankete göre, TCMB Başkanı Murat Çetinkaya da işten çıkarıldı ve Nema oranlarını düşürdü. Bu ay Nema indirimlerine başlaması beklenen Murat Uysal’ın yürürlüğe girmesinden sonra, TCMB’nin cumhurbaşkanlığı kesintisine ilişkin beklenti 100 baz puan artarak 200 baz puan artırıldı. 400 baz puanın üzerinde Nema indirimi yapmanın döviz kurunun bozulmasına Neden olabileceği belirtiliyor. Öte yandan, Nema oranlarındaki düşüş beklentisi de tahvil piyasasında Nema oranlarında düşüşe yol açıyor.

Zenpara – Para, Finans, Ekonomi ve Forex Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 884 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*