Dolar/TL üzerindeki baskı sürüyor – Zenpara

ABD verileri, bu ayın sonundaki FOMC toplantısından Evvel yakından izlenirken, Nihayet göstergeler beklenenden daha iyiydi.

İstihdam verilerinin ardından Core CPI, Fed'in bu ay piyasalarda 25 baz puanlık indirim yapmasını bekliyor, çünkü perakende satışlar ve imalat üretimi beklentileri aşıyor.

Fed Başkanı Powell’ın güvercin ilanlarını ve komitenin çoğunluğunun desteğini, Nema oranlarındaki düşüş, piyasalardaki 50 bp'lik Nema indirimi beklentileri, küresel risklerin artmasına bağlı olarak arttı, ancak bu beklenti 25 baz puan artmıştır. 19659002] söz konusu gün ABD’den gelen inşaat verileri izlenecek ve Nihayet aylarda daralmış olan sektördeki iyileşme 25 bp olasılığını daha da artırabilir. Dolar, zararlarını silerken küresel pazarlarda Kıymet kazanıyor.

Euro / Dolar, 1.12 seviyesini test ettikten sonra söz konusu gün en düşük seviye, Pound / Dolar, 3 Ocak'tan sonra en düşük seviye olan 1.2382'ye geriledi.

Çarşamba günü, “Sert Brexit” ve Mümkün bir genelden korkuyor seçim, Bütün pound varlıklar için yüksek risk primi tehdit etti ve iki yılın en düşük seviyesine düştü. 19659002] Hem küresel hem de Mahalli gelişmelerle geçen hafta 5.78'e yükselen döviz kuru, bu hafta sonra 5.70 seviyesine geriledi ve bu hafta 5.70 civarında dar bantta işlem gördü. S-400 '; ABD Başkanı Trump bir çözüm bulmak için çalışıyor. ve piyasalar da Amerika Birleşik Devletleri'nden bir karar bekliyor. Dikkatli bir yaklaşım ve belirsizlikle birlikte, USD / TL döviz kuru da fiyatlandırılır.

Günlük notunda Integral Investment, USD / TL kur üzerindeki baskının sürdüğünü belirtti. “S400'lerin teslimatının başlaması, ABD ve AB'den Mümkün yaptırımlar, TL varlıklarını rahatsız ediyor. Bu nedenle, döviz kurunun Art çekilmesi sınırlıdır. Öte yandan, dışardaki zayıf risk iştahı kuruluğu baskılayan bir başka Öğe olarak yorumlanabilir. söz konusu gün, Mümkün haber yayınlarına karşı uyanık olmakta Yarar var. [

Kurumun teknik analizinde, USD / TL kurunun 21 günlük ortalaması 5.72 olup direnç seviyesi olarak izlenebilir. 5. 5.65 bu direncin altında fiyatlandırılan döviz kuru için destek noktası olarak takip edilmektedir. Bu desteğin altındaki kapanışlar döviz kurunun çekilmesi için Mühim olabilir. Bu durumda 5.60 / 5.58 bölgeleri destek noktası olarak izlenebilir. 19 analiz

Zenpara – Para, Finans, Ekonomi ve Forex Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 677 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*