Dolar Sabah Yukarı Doğru Hareketlendi… İşte Sebebi!

Türkiye pazarı açarken dolar / 5.682 TL daha Evvel denedi. Sonra birkaç tıklamayı Art aldı ve 5.67'ye Art döndü. Sabahları yükseliş çoğunlukla denizaşırı ülkelerden kaynaklanıyordu

Dolar, özellikle ilk Asya pazarlarında Pazartesi sabahı yükseldi. Neden gibi görünen iki şey var. Bunlardan ilki 30-31 Temmuz Federal Rezerv toplantısında yüksek oranlı indirimin yerine ılımlı bir Nema indiriminin yapılacağı inancının güçlendirilmesidir.

Başka bir Öğe de jeopolitik gerilimlerdir. En Mühim gerginlik ABD'nin Hürmüz Boğazı'ndaki gerginliği… Hafta sonundaki gerginlik arttıkça, bunun ilk etkisi güvenli varlıklara doğru Devinim etmek ve bir miktar dolara dayanarak varlıklar satın almaktı.

St Louis Başkanı James Bullard'ın ifadesi etkili oldu. Louis bölge başkanı James Bullard, genişlemeci söylemi azaltarak 25 puandan kesilmekten yana olduğunu söyledi. Bazı trader'lar, Fed'in 50 baz puanlık kesme oranı hakkında spekülasyon yapıyorlardı.

Reuters’e göre, Sydney’in XChainge’sinden Nick Twidale, Fed’in Politika oranının Temmuz toplantısının sonunda sadece 25 temelde olduğunu söyledi.

Döviz tüccarları da önümüzdeki günlerde ABD-Çin ticaret müzakerelerine ve büyük merkez bankalarının toplantılarına odaklandı. Avrupa Merkez Bankası'nın (ECB) bu perşembe günü bir toplantısı var. Bunu Japonya Merkez Bankası (BoJ) izlemektedir. Ardından Fed'in toplantısı geldi

Zenpara – Para, Finans, Ekonomi ve Forex Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 1709 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*