Dolar bugün gün kaç TL? (16 Kasım 2020 dolar – euro fiyatları)

Dolar kuru bugün ne kadar? (22 Ekim 2020 dolar - euro fiyatları)

Ekonomi bölümünde Dolar bu gün kaç lira TL? (16 Kasım 2020 dolar – euro fiyatları)başlıklı yazımızı aşağıda bulabilirsiniz.

Merkez Bankası’nın kritik faiz kararını açıklayacağı haftanın ilk gününde dolar/TL, cuma günkü kapanışa göre hafif Kıymet kaybıyla 7,67’den başladı. 

GÖZLER MERKEZ BANKASI’NDA

Bu haftanını en kritik gündemini 19 Kasım’da açıklanacak olan Merkez Bankası faiz kararı oluşturuyor. Geçen haftanın başında Ekonomi yönetiminde yaşanan değişiklikler sonrası merakla beklenen faiz kararı, fiyatlamalarda belirleyici bir Öğe olarak karşımıza çıkıyor.

Goldman Sachs, JP Morgan, Citibank gibi yabancı yatırım bankaları notlarında Merkez Bankası’ndan 400-500 baz puan civarında bir faiz artırımı beklediklerini duyurdu.

Geçen haftayı yüzde 10’un üzerinde güçlenerek tamamlayan Türk Lirası, yeni haftanın başlangıcında ise yatay. Dolar/TL hafif bir düşüşle 7,64’ün üzerinde değerlenirken euro/TL 9,10’un altında el değiştiriyor.

Uzmanlar, geçen hafta Hazine ve Maliye Bakanı olarak Lütfi Elvan’ın atanması ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “ekonomide yeni dönem” açıklamaları sonrası Türk lirası varlıklara ilginin arttığını söyledi.

söz konusu gün ABD’de New York Fed Endüstri endeksi verilerinin takip edileceğini bildiren uzmanlar, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB) Naci Ağbal başkanlığında perşembe günü gerçekleştireceği ilk Para Politikası Kurulu (PPK) toplantısının yatırımcıların odağında bulunduğunu, Türk lirası varlıklarda görülen pozitif ayrışmanın devam edebileceğini kaydetti.

Bunun yanında aşı konusunda Mühim gelişmeler yaşansa da Avrupa, ABD ve Türkiye’de corona virüs vakalarında artışlar görülmeye devam ediyor. Piyasalar geçen hafta yaşanan coşkuya Karşın salgınla ilgili tedirginliğini koruyor.

VİDEO: ALTINDA DÜŞÜŞ DEVAM EDECEK Mİ?

Bugünün Mühim Ekonomi haberleri konusunda Dolar söz konusu gün kaç TL? (16 Kasım 2020 dolar – euro fiyatları) başlıklı yazımızı okudunuz.

Zenpara – Para, Finans, Ekonomi ve Forex Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara Youtube Kanalına Abone Olun.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 2384 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*