Dolar Bu Sabaha Yükselişle Başladı

Üç gün yükseldi ve özellikle doların sabahları 5.70 üzerine yükselmesinin nedenleri tartışıldı.

Dolar / TL, bu sabah 5.7292 seviyesini test etti. Dün 6.34-6.38 bandında oynayan Euro, 6.37 seviyesinden hafif düşüşle düştü ve basket oranı 6.04 oldu. Dün BIST 100 Endeksi% 1,45 artarak 102,556 puana yükselirken, bankacılık endeksi% 2'den Çok arttı.

Doların 5.73'e yaklaşan bir Hücum yapmasının nedeni neydi?

İlk Neden, yarın PPK toplantısında pazar oldu. Ayrıca, 200-250 baz puan yerine 600 baz puanın Çok yüksek bir oranla kesilebileceği tahmin ediliyor.

TCMB, TCMB Nema kararını açıklayacak. Piyasada 100'den 600 baz puana indirimler var.

Ama belki de asıl Neden, Trump'ın Cumhuriyetçi senatörlerle dünkü toplantısından sonra herhangi bir düzeltici (ya da yıkıcı) açıklama yapmamasından kaynaklanıyor…

Cumhurbaşkanı Donald Trump Ak Saray'da senatörlerin Türkiye'ye yaptırımları üzerine. Ak Saray'dan hiçbir açıklama yapılmadı. Ak Saray günlük programda yer almaktadır ve öğleden sonra ABD Başkanı 16:00 'dan başlayan bir toplantıda Trump, 45 Cumhuriyetçi senatörle bir araya geldiğini söyledi. [19659002] Trump, bir saatten Çok bir süre boyunca senatörlerle ve Türkiye ile röportaj yaptı. Ak Saray’ın konuşma konusundaki açıklaması

ABD Başkanı Ak Saray Trump’ı ve senatörler, Türkiye’nin 5.70 toplantısında izlemeye başlayan Mümkün yaptırımları göz önünde bulundurarak Türkiye’nin Mümkün yaptırımlarını dikkate aldı.

Ekonomist [MahfiEğilmez döviz cinsinden aşağıdaki tweet ile açıklanan:

Bloo’ya Göre Mexa Yatırım Genel Müdür Yardımcısı VIOP Bloomberg, HT’ye küresel konjonktürün destekleyici olduğunu ve döviz kurunun yarın Nema kararına kadar 5.69-5.73 aralığında olacağını söyledi.

İLGİLİ HABERLER   ANALİZ: TL üstünde dolaşan bulutlar ANALİZ: TL üstünde dolaşan bulutlar

Zenpara – Para, Finans, Ekonomi ve Forex Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 1454 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*