Dolar 8 TL’den uzaklaşamıyor haberi

Bugünün Mühim haberleri konusunda Dolar 8 TL’den uzaklaşamıyor haberi başlıklı yazımızı aşağıda bulabilirsiniz.

Geçen haftayı 7,55’in altında kapatan dolar/TL yeniden 8 lira seviyesine yükseldi.

Hazine ve Maliye Bakanı Elvan ile Hak Bakanı Abdülhamit Gül, Ekonomi ve hukuk alanında reformları görüşmek için dün bir araya geldi. Bakanların bu hafta iş dünyası ile görüşmesi bekleniyor.

Vatan içinde yatırımcılar, yabancı girişinin aksine TL’deki değerlenmeyi döviz ve altın cinsi varlıklarda alım fırsatı olarak değerlendirdi.

Ayrıca söz konusu gün Hazine Temmuz 2018’den beri gerçekleştirmediği 10 yıllık gösterge tahvil ihracı yanında 7 Sene vadeli değişken faizli tahvili de ilk kez ihraç edecek.

Merkez Bankası’nın faiz artırımı kararıyla gerileyen dolar kuru, güne yükselişle başlamış sabah saatlerinde Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu’nun aktif rasyosu kararının kaldırılmasını açıklamasıyla 7,87 düzeyine kadar gerilemişti.

Saat 12.20 itibarıyla 8,00 lira seviyesine yükselen dolar kuru, saat 13.30 itibarıyla 7,9587 seviyesinden Euro/TL de 9,4631 seviyesinden işlem gördü.

Borsa İstanbul’da dalgalanma durulmuyor

 

BDDK’dan normalleşme adımı: Aktif rasyosu kalktı

Altın yeniden çıkış için çabalıyor

Bitcoin’in durdurulamaz yükselişine 5 uzman yorumu

Bakır fiyatları, 2014’ten beri en yüksek seviyede

Hazine’den ihaleler öncesi 3,1 milyar TL ROT satışı

 


Zenpara Para ve Finans konusunda en büyük yardımcınız.

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Zenpara Youtube Kanalına Abone Olun.

____________________________________________________________

Söz konusu içerik birtakım alıntılar içermektedir. Eğer içerikle ilgili herhangi bir telif veya imtiyaz talebiniz bulunuyorsa sayfa altında bulunan yorum bölümünden veya iletişim sayfasındaki araçlar ile iletişime geçebilirsiniz.

Zenpara – Borsa ve Pay senetleri Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 1691 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*