Dışişleri’nden Atina bildirisine tepki haberiBugünün Önemli haberleri mevzusunda Dışişleri’nden Atina bildirisine tepki haberi başlıklı yazımızı aşağıda bulabilirsiniz.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Büyükelçi Tanju Bilgiç, MED-7 Dışişleri Bakanları toplantısı sonunda gösterilen ortak bildiri ile alakalı soruya Yanıt verdi.

Bakanlık tarafınca meydana getirilen yazılı açıklamada, Atina’da gösterilen Ortak Bildirinin Türkiye tarafınca hiçbir anlamı olmadığı ifade edildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Akdeniz’e kıyısı olan 7 AB üyesinin Dışişleri Bakanlarının Atina’da 11 Haziran günü yaptıkları toplantının sonunda gösterilen Ortak Bildirinin bizim açımızdan hiçbir anlamı ve kıymeti yoktur.

Kıbrıs meselesi ve Doğu Akdeniz mevzularında Rum-Yunan ikilisinin maksimalist talep ve politikalarının savunuculuğunu meydana getiren bu oluşumun her Yıl tekrarladığı bu tek yanlı ve taraflı tutumun bölgede Sulh ve istikrara ve işbirliğinin geliştirilmesine katkıda bulunması mümkün değildir.

Evvelce de belirttiğimiz suretiyle, Türkiye ve KKTC olmadan Doğu Akdeniz’de gerçek bir ortaklaşa iş ortamı yaratılamaz.

Bu vesileyle, Sayın Cumhurbaşkanımızın Doğu Akdeniz’e ilişkin bölgesel konuşma önerisini bir kez daha hatırlatmak isteriz.”

Dışişleri Bakanlığı’ndan Afrin’deki terör saldırısına kınama

 

Atina’dan Altun’a: Kabul edilemez yalanlar

 

AB’nin Türkiye sonucu Atina’yı karıştırdı

 


Zenpara Para ve Finans mevzusunda en büyük yardımcınız.

Sayfada yer edinen bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Zenpara Youtube Kanalına Abone Olun.

____________________________________________________________

Söz mevzusu içerik bazı alıntılar içermektedir. Eğer içerikle ilgili herhangi bir telif yada ayrıcalık talebiniz bulunuyorsa sayfa altında bulunan yorum bölümünden yada kontakt sayfasındaki araçlar ile iletişime geçebilirsiniz.

Zenpara – Borsa ve Hisse senetleri Mevzularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve içsel mevzularda yönlendirmez, yalnızca Genel informasyon verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 2451 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*