DEVA TURİZM TEKSTİL MOBİLYA İNŞAAT GIDA TAŞIMACILIK TİCARET SANAYİ LİMİTED ŞİRKETİ Konkordato ilanı

DEVA TURİZM TEKSTİL MOBİLYA İNŞAAT GIDA TAŞIMACILIK TİCARET SANAYİ LİMİTED ŞİRKETİ Konkordato İlanı

Konkordato ilanları bölümümüzde ülkemizizn ekonomik gidişatına paralel olarak yakın zamanda konkordato koruma tedbiri ve kararı almış firmaları güncel olarak sizlere sunuyoruz.

Adi / SOYADI / UNVANI: DEVA TURİZM TEKSTİL MOBİLYA İNŞAAT GIDA TAŞIMACILIK TİCARET SANAYİ LİMİTED ŞİRKETİ

VERGİ NUMARASI / VERGİ DAİRESİ: .

TİCARET SİCİL NUMARASI / KAYIT YERİ: 186293-5 / İSTANBUL

DOSYA Esas NO: 2019/230

Duyuru METNİ

DEVA TURİZM TEKSTİL MOBİLYA İNŞAAT GIDA TAŞIMACILIK TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

KONKORDATO KOMİSER HEYETİNDEN ALACAKLILAR TOPLANTISI Çağrı İLANI

Bakırköy 1. Asliye Ticaret Mahkemesi

2019/230 E. Sayılı Dosyası

Bakırköy 1. Asliye Ticaret Mahkemesi’nin 2019/230 E. sayılı dosyasında İstanbul Ticaret Sicil Müdürlüğü’nün 186293 sicil numarasında kayıtlı, “Yeşilköy Mahallesi Atatürk Caddesi EGS Blokları Apt. No:12/1 Bakırköy/İSTANBUL” adresinde muhkim DEVA TURİZM TEKSTİL MOBİLYA İNŞAAT GIDA TAŞIMACILIK TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ hakkında 09.09.2019 tarihinden başlamak üzere bir yıllık süreyle garanti konkordato mühleti verilmesine karar verilmiştir.03.09.2020 tarihli komiser değişikliğine ilişkin Ara kararı ile konkordato komiseri olarak hukukçu Uzman AYDİL, SMMM Bekir SEVİMLİ ve Finans Uzmanı Prof. Dr. Fatma PAMUKÇU görevlendirilmiştir. ‘‘7226 Sayılı Kanun’nın Geçici 1. Maddesi ve 30.04.2020 Vakit, 31114 Sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan 2480 Sayılı Cumhurbaşkanı Kararı gereğince davacı şirket hakkında 09.09.2020 tarihine kadar devam edecek garanti Mühletin 04.12.2020 (bu Vakit Dahil) TARİHİNE KADAR UZATILMASINA,’’ Sayın Mahkemenin 04.09.2020 tarihli Ara kararı ile 86 gün süre ile uzatılmasına karar verilmiş ve bu süre Sayın Mahkemenin 12.11.2020 tarihli Ara kararı ile 04.12.2020 tarihinden başlamak üzere 2 ay uzatılmıştır. Komiserliğimizce İİK m. 299 uyarınca alacaklılara alacaklarını bildirmeleri için Çağrı ilanı yapılmıştır. Bu ilanda, İİK m. 299/f.1,c.3 gereğince alacaklarını süresinde hiç bildirmeyen alacaklıların bilançoda kayıtlı olmadıkça konkordato alacaklılar toplantısında Oy kullanamayacağı ihtaren bildirilmiş; alacak kayıtlarının tamamlanmasından sonra İİK m. 300 uyarınca alacak kayıtları hakkında borçlunun beyanları alınmış, alacak kayıtları üzerindeki tahkikat tamamlanmış alacaklılar toplantısı yapılabilmesi için gerekli işlemler tamamlanmıştır.Borçlu şirketten alacaklı olduklarını bildirenler ile İİK m.302 uyarınca bilançoda kayıtlı Adi Alacaklıların katılabilecekleri Konkordato Teklifinin oylaması için Alacaklılar Toplantısı, İİK m.301 uyarınca 11.12.2020 günü saat11:30-12:30 arasında; rehinli alacaklıların ise 11.12.2020 günü saat12:30-13:30 arasındaCovid 19 Pandemisi nedeniyle sosyal Ara kuralları dikkate alınmak suretiyleAbdurrahmangazi Mahallesi Fatih Bulvarı No:67 SULTANBEYLİ/İSTANBUL adresinde konuşlu Atlaspark AVM Sinema Salonunda DEVA TURİZM TEKSTİL MOBİLYA İNŞAAT GIDA TAŞIMACILIK TİCARET LİMİTEDŞİRKETİ’nin konkordato projesi müzakere edilmek ve oylanmak üzere Alacaklılar Toplantısı yapılmasına karar verilmiştir.

İİK m. 301 çerçevesinde, alacaklıların alacaklılar toplantısından önceki yedi gün içerisinde Komiserliğimiz uhdesinde bulunan belgeleri “Yenibosna Merkez Mah. Değirmenbahçe Cad. No:17 İstwest A1B Blok Kat:4 No:41-42 BAHÇELİEVLER/İSTANBUL” adresinde inceleyebilecekleri; alacaklıların bir üst paragrafta belirtilen yer ve günde gerçekleştirilecek toplantıya katılarak kabul/ret beyanında bulunabilmeleri için toplantıya bizzat veya yetkili temsilci vasıtasıyla katılabilecekleri; toplantıya bizzat katılacakların yanlarında kimlik ve kimlik fotokopisi, tüzel kişileri temsilen katılacakların yanlarında ise ayrı imza sirkülerinin bulunması gerektiği, vekil vasıtasıyla toplantıya katılacakların Avukatlık Kanunu’nun 35. maddesi uyarınca yalnızca avukatla temsil edilebileceği, konkordatoyu kabul ve ret yönünde Oy kullanacak vekillerin HMK.m.74 gereğince konkordatoyu kabul konusunda Hususi olarak yetkilendirilmesinin Mecburi olduğu, yetkili temsilci olduğu anlaşılamayan kişilere alacaklılar toplantısı sırasında Oy hakkı tanınmayacağı, toplantıya katılım sağlayamayan alacaklıların İİK.m.302/f.7 hükmü çerçevesinde toplantının bitimini takip eden 7 günlük iltihak süresinde komiserliğimizin “Yenibosna Merkez Mah. Değirmenbahçe Cad. No:17 İstwest A1B Blok Kat:4 No:41-42 BAHÇELİEVLER/İSTANBUL” adresinde aynı esaslar çerçevesinde kabul veya reddi yönünde Oy kullanabilecekleri gibi, noterden düzenleme şeklinde hazırlanmış kabul veya reddi yönünde oylarını içeren beyanlarını iltihak süresinde yukarıda komiserliğimizin adresine ulaştırılması şartıyla Oy kullanabileceklerdir. Toplantıya katılmayan ve iltihak süresi içerisinde konkordatonun kabulü yönünde Oy kullanmayan alacaklıların konkordato teklifini reddetmiş sayılacakları ilan ve ihtar olunur.

KONKORDATO KOMİSER HEYETİ
SMMM Hukukçu Muhasebe Finans Uzmanı
Bekir SEVİMLİ Av. Uzman AYDİL Prof. Dr. Fatma PAMUKÇU

Duyuru ADRESİ: https://www.ilan.gov.tr/ilan/700940/iflas-hukuku-davalari/konkordato-ve-muhlet-iik-288inci-md-/konkordato-komiserliginden-alacaklilar-toplantisina-Çağrı


DEVA TURİZM TEKSTİL MOBİLYA İNŞAAT GIDA TAŞIMACILIK TİCARET SANAYİ LİMİTED ŞİRKETİ Konkordato ilan etti.

Unutmayın, konkordato geçici bir koruma tedbiridir. Konkordato, iflas ve iflas erteleme tamamen farklı kavramlar ve tanımlardır. Konkordato alan firmalar ekonomik sebeplerden Dolayı geçici olarak koruma tedbiri alırlar ve konkordato ilanı iflas yada firmanın batması anlamına kesinlikle gelmemektedir.

Zenpara – Para ve Forex Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 1454 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*