Demir fiyatlarındaki spekülasyona müdahale! haberi

Bugünün Mühim haberleri konusunda Demir fiyatlarındaki spekülasyona müdahale! haberi başlıklı yazımızı aşağıda bulabilirsiniz.

Demir cevheri vadeli fiyatları, Çin’de işlem kurallarında yapılan değişiklikler ve yeni korona virüs tipine dair endişelerin getirdiği kâr realizasyonu ile geriledi.

Çelik üretiminde hammadde konumundaki demir cevherinin fiyatları bu haftanın başında birkaç yılın en yüksek seviyelerini görmüştü.

Dalian piyasa düzenleme kurumu, bu yılın en Çok talep gören emtia biriminin işlemlerini sınırlandırmak için çalışmalarını artırdı. Spekülatif işlemler nedeniyle demir cevheri fiyatları iki katından fazlasına çıktı.

Dalian demir cevheri vadeli kontratları %9.1 gerilemesinin ardından günü %5.8 düşüşle ton başına 1,026.50 yuan (156.95 dolar) seviyesinde kapattı. Bu seviye, Pazartesi günü 1,147 yuan ile gördüğü en yüksek seviyeden %11 gerilemeye işaret ediyor.

Shanghai vadeli işlemler borsasında nervürlü çelik, sıcak haddelenmiş çelik (HRC) rulo ve paslanmaz çelik fiyatları sırasıyla %4.1, %3.7, %2.5 düştü.

ATM’lerde kripto para devri başlıyor

Gümüş fiyatlarında yüzde 100 artış beklentisi

Petrol fiyatlarında toparlanmanın devam etmesi bekleniyor

Küresel Olmamış çelik üretimi kasımda arttı

 


Zenpara Para ve Finans konusunda en büyük yardımcınız.

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Zenpara Youtube Kanalına Abone Olun.

____________________________________________________________

Söz konusu içerik birtakım alıntılar içermektedir. Eğer içerikle ilgili herhangi bir telif veya imtiyaz talebiniz bulunuyorsa sayfa altında bulunan yorum bölümünden veya iletişim sayfasındaki araçlar ile iletişime geçebilirsiniz.

Zenpara – Borsa ve Pay senetleri Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 1656 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*