Cüneyt Akman Yorumladı: TCMB Ne Kadar Nema İndirirse Döviz Kuru Menfi Etkilenmez?

Dünya ticaretinin Harp olduğunu söylediğinde, ticaret savaşları örtük bir değişim savaşlarına dönüştü. Art arkaya Nema oranlarının merkez bankalardan kesilmesi gibi … ABD’nin İran’daki ilk gerilimi ve Suriye'deki savaşımızdaki gerilimleri Türkiye'deki çevre nedeniyle sık sık Menfi Ama bazen de "Müspet" etkileri olabilir. Bu nedenle, TCMB veya daha garanti olarak PPK tarafından 25 Temmuz'da açıklanacak olan garanti Nema indirimi seviyesi Çok önemlidir. Piyasa, 100-150 baz puanlık Nema indiriminin döviz kurunu Menfi yönde etkilemeyeceğine inanmaktadır. Cuneyt 200 hatta 250 bps debisi bu para savaşları sırasında bile bir indirim ve inançta rekabetçi Nema oranları olsa da Türkiye'deki döviz kuru Çok etkilme olabilir … [19659002] Akman'a göre, özellikle Türkiye'de, dolar / TL olmaküzer, Ağırbaşlı şekilde etkileyebilecek iki şeyi değiştiriyor. İşte bu faktörler ve bu durumda ve bunun tersi durumda, dolar kurunun önümüzdeki günlerde görülmesi muhtemel. Doğal ki, bu bir yatırım tavsiyesi değil, ekonomik bir analizdir. Çalıştığınız kurumlardaki yatırım danışmanlarından tavsiye almanız önerilir.

Zenpara – Para, Finans, Ekonomi ve Forex Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 1009 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*