Cumhurbaşkanlığı’na 2 milyarın üzerinde mal ve hizmet alımı bütçesi

Mühim Ekonomi haberleri konusunda Cumhurbaşkanlığı’na 2 milyarın üzerinde mal ve hizmet alımı bütçesi başlıklı yazımızı aşağıda bulabilirsiniz.

Cumhurbaşkanlığı’nın mal ve hizmet alımı bütçesi, 2 milyar 307 milyon TL olarak açıklandı. Bütçenin 3 milyonu aşkın öğrencinin temizlik ve hijyen malzemeleri bütçesine denk olduğu belirtiliyor.

Cumhuriyet’ten Mahmut Lıcalı’nın haberine göre, CHP Genel Reis Yardımcısı Lale Karabıyık, koronavirüs salgını dolayısıyla okullarda temizlik ve hijyen malzemelerinin Mühim olduğu bir dönemde 2021 Ulusal Eğitim Bakanlığı (MEB) bütçesinde 54 bin 715 okulun mal ve hizmet alımı için ayrılan bütçenin 5’te birinin Cumhurbaşkanlığı’nın mal ve hizmet alımı bütçesine denk geldiğine dikkat çekti.

Karabıyık şu bilgileri verdi:

“MEB’in bütçesinden mal ve hizmet alımı için 11 milyar 656 milyon TL, Cumhurbaşkanlığı bütçesinden ise 2 milyar 307 milyon TL kaynak ayrılmıştır. Örgün eğitim kapsamında 54 bin 715 Mektep, 15 milyon 189 bin Öğrenci, 942 bin 687 öğretmen bulunmaktadır. Cumhurbaşkanlığına ayrılan mal ve hizmet alım bütçesi MEB bütçesinden ayrılan kaynağın yaklaşık yüzde 20’sini oluşturmaktadır. Başka bir deyişle 3 milyonu aşkın Öğrenci ve 10 bin 943 Mektep için ayrılan hizmet alımı bütçesinin tek başına Cumhurbaşkanlığı’na ayrılan hizmet alımı bütçesi denk gelmektedir.”

 

 

Zenpara Youtube Kanalına Abone Olun.

____________________________________________________________

Söz konusu içerik birtakım alıntılar içermektedir. Eğer içerikle ilgili herhangi bir telif veya imtiyaz talebiniz bulunuyorsa sayfa altında bulunan yorum bölümünden veya iletişim sayfasındaki araçlar ile iletişime geçebilirsiniz.

Zenpara – Borsa ve Pay senetleri Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 2280 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*