Cumhurbaşkanı Dün açıklamıştı: İhracatçılara Kambiyo Vergisi Muafiyeti Bu Sabah Geldi

Sektöre kayıtlı işletmeler ve ihracatçıların ihracatçısı olan ihracatçılar & # 39; sendikalar döviz alımlarında döviz vergisi ödemeyeceklerdir. ihracatçı Aza olan işletmelerin ve ihracatçıların sertifikası & # 39; dernekler döviz alım satım işlemlerinde sıfır olarak uygulanacaktır. Düzenlemeler, yayına ertesi gün yürürlüğe girme kararı.

Tayyip Erdoğan Başbakanı Recep, dün Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından yapılan düzenlemenin dün düzenlenen Genel Kurul Toplantısı ve Dışsatım Şampiyonu Ödülleri töreninde açıklandığını söyledi. Erdoğan, sicil sicil belgesi sahiplerine ve ihracatçılarına yapılan döviz satışlarına muafiyet getirdiklerini belirtti. Sendikalar, “İhracatçılarımız, döviz alırken artık bin döviz vergisi ödemeyecek. Böylece döviz spekülasyonunun ihracatçılarımızı etkilemesini önlemek için aldığımız önlemleri önlüyoruz. 19

Zenpara – Para, Finans, Ekonomi ve Forex Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 1668 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*