CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu Zerzele bölgesinde

Bugünün Mühim haberleri konusunda CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu Zerzele bölgesinde başlıklı yazımızı aşağıda bulabilirsiniz.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir’in Seferihisar açıklarındaki depremden en Çok etkilenen Bayraklı ilçesindeki Rıza Ganyancı apartmanındaki arama kurtarma çalışmalarının yapıldığı bölgede incelemelerde bulundu, yetkililerden bilgi aldı. Kılıçdaroğlu, yaptığı açıklamada, hızlıca kentsel dönüşüme ihtiyaç olduğunu belirtti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir depreminde en Çok hasar gören Bayraklı İlçesindeki Mansuroğlu Mahallesi’ne giderek bilgi aldı.

Kılıçdaroğlu’nun, “İnsanlar çalışıyor, meşgul etmeyelim” diyerek enkaza yaklaşmak istememesi dikkat çekti.

chp-lideri-kilicdaroglu-Zerzele-bolgesinde-9961-dhaphoto1.jpg

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, depremin ardından söz konusu gün İzmir’e gitti. Kılıçdaroğlu, ilk olarak depremde hasar gören Bayraklı İlçesi Mansuroğlu Mahallesi’ni ziyaret etti.

KILIÇDAROĞLU: İNSANLAR ÇALIŞIYOR MEŞGUL ETMEYELİM

Kılıçdaroğlu, Evvel depremde yıkılan Rızabey Apartmanı’na giderek CHP İzmir Mebus Tuncay Özkan’dan bilgi aldı. Özkan, beş kişinin Yıkıntı altında olduğunu ve ekiplerin tünel açmaya çalıştığını söyledi. Özkan, “Orada beş Kişi var. Kiriş açıldığında beş kişiye ulaşılabilecek. Jandarma ekipleri yukarıda çalışıyorlar. Aşağıda Başka ekipler var. İllerden gelen bizim ekiplerimiz de çalışıyor orada. Eğer üstten aşağıya tünel  açılabilirse çıkarılabilecekler… Ama asıl büyük iş yukarıda. Yukarıdan tünel açmaya çalışıyorlar” dedi.

chp-lideri-kilicdaroglu-Zerzele-bolgesinde-9961-dhaphoto2.jpg

Kılıçdaroğlu, “İnşallah olur. İnsanlar çalışıyor, meşgul etmeyelim” diyerek kurtarma ekiplerinin çalışma alanına girmedi.

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal da maske ve dezenfektan dağıtımı yaptıklarını, gece boyunca yapılan çalışmaları Kılıçdaroğlu’na aktardı.

chp-lideri-kilicdaroglu-Zerzele-bolgesinde-9961-dhaphoto3.jpg

Kılıçdaroğlu ve CHP yönetimi daha sonra yıkılan Emrah Apartmanına geçti.

Kılıçdaroğlu’na, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da eşlik etti. 

chp-lideri-kilicdaroglu-Zerzele-bolgesinde-9961-dhaphoto4.jpg

Kılıçdaroğlu’nun İzmir’de yaptığı açıklamalarından satır başları şöyle:

Aslında bir Zerzele gerçeği ile karşı karşıyayız. Öyle anlaşılıyor ki bu gerçekle karşılaşacağız. Asıl olan bunun önlemlerinin ivedilikle alınmalıdır. Bu konuda bizim üzerimize düşen bir Görev varsa bunun için hazırız. İnşallah can kaybı olmaz dedik Ama ne yazık ki can kayıplarımız var. Kayıplarımıza Tanrı’tan rahmet diliyoruz.

Yıkıntı kaldırma çalışmaları için hem belediyemiz AFAD ve Jandarma ekipleri de bu konuda olağanüstü bir çaba gösteriyorlar. Ben CHP Genel Başkanı olarak çaba gösteren Bütün Halk görevlilerine teşekkür ediyorum.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetlerinde hiçbir eksiklik olmayacak Ama ek kapasiteye ihtiyaç olacak. Bunları Başka belediye başkanlarımız sağlayacaklar. İnşallah göçük altında kalanların tamamı sağ kurtulurlar. Alanı gezerken aileler ile konuştum. Bir anne çocuğunun sağ çıkmasını bekliyordu. Tanrı kimseye evlat acısı vermesin.

Bunu atlatırız Ama bundan sonra benzer olaylarla karşılaştığımızda daha sağlıklı, daha Kuvvetli binalara ihtiyaçlarımız var. Hızlıca kentsel dönüşüme ihtiyacımız var. Bunun için bürokratik engellerin kaldırılmasına ihtiyaç var. Merkez ile yerelin el birliği yapması lazım. Ölen insanlar bizim insanlarımız. Tekrar İzmirli kardeşlerime geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Ölenlere Tanrı’tan rahmet diliyorum, umarım yaralılar en kısa zamanda tedavi olurlar. Amacımız huzurlu bir Türkiye.

 

Kaynak: ANKA

Zenpara Youtube Kanalına Abone Olun.

____________________________________________________________

Söz konusu içerik birtakım alıntılar içermektedir. Eğer içerikle ilgili herhangi bir telif veya imtiyaz talebiniz bulunuyorsa sayfa altında bulunan yorum bölümünden veya iletişim sayfasındaki araçlar ile iletişime geçebilirsiniz.

Zenpara – Para ve Forex Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 1454 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*