CHP belediye bütçeleri için kaynak kitap hazırladı haberi

Bugünün Mühim haberleri konusunda CHP belediye bütçeleri için kaynak kitap hazırladı haberi başlıklı yazımızı aşağıda bulabilirsiniz.

CHP Mahalli Yönetimlerden Sorumlu Genel Reis Yardımcılığı tarafından, partili belediyelerin öz gelirlerinde artış sağlamalarına Muavin olmak için, “Belediyelerde Gelir Artırıcı Faaliyetler Modern Finansman Modelleri” başlıklı bir çalışma hazırlandı.

Kitap haline getirilen çalışma, partili 249 belediye başkanlığına gönderildi.

Özellikle pandemi sürecinde belediyelerin gelir kaynaklarının azaldığı vurgulanan kitapta, Mahalli yönetim mevzuatlarından kaynaklanan ancak birçok belediyenin tahsil etmediği gelirler hakkında bilgilendirici ve yönlendirici içeriklere yer verildi.

Kitapta, belediye sınırları içinde bulunan, baz istasyonları ve fiber optik alt yapı tesislerinin tasnif ve teknik analizine ilişkin gelir getirici proje faaliyeti yürütülebileceği vurgulandı.

İş yerlerinin Sert atıklarının toplanmasında ve kaldırım işgallerinden de gelir elde edilebileceği belirtilen kitapta, ilan ve reklam gelirlerinin artırılmasının önemine işaret edildi.

Kitapta, Asansörlerin Periyodik Denetim Yönetmeliği’nden kaynaklı gelirlere ilişkin olarak da bilgi verilirken, Elektrik Tüketim Vergisi gelirlerini artırmak için dikkat edilmesi gereken hususlar da sıralandı.

“Başarılı olmak zorundayız”

Mahalli Yönetimlerden Sorumlu Genel Reis Yardımcısı Seyit Torun da kitap için kaleme aldığı sunuş yazısında, “Mahalli seçimlerde gösterdiğimiz başarı, ülkemizin yarınları için Umut ışığı doğurmuştur. Hep Birlikte kazandığımız bu başarıyı iktidarla taçlandırabilmek için, siz belediye başkanlarımıza Mühim görevler düşmektedir. Başarılı olmak bizim için zorunluluktur.” ifadelerini kullandı.

Torun, şunları kaydetti:

“Göreve başladığınız günden itibaren gösterdiğiniz başarıları Devamlı kıldığımızda, iktidarın kapıları partimize ardına kadar açılacaktır. Görevlerinizi Güç şartlar altında layıkıyla yerine getirdiğinizin farkındayız. İktidarın Mahalli seçimlerde yaşadığı hezimeti, sizlerin üzerinde baskı kurarak ve hizmetlerinizi engelleme girişiminde bulunarak unutturmaya çalıştıklarını da biliyoruz. Bu duruma ek olarak, pandemi nedeniyle artan iş yükünüz ve belediye gelirlerindeki düşüş de eklendiğinde, kıt kaynaklarla Çok büyük işler yaptığınızın farkındayız.

Sınırlı kaynaklarla Güç işler başarmaktasınız. Yaşadığınız ekonomik sorunlara bir nebze de olsa katkı sağlayacağını düşündüğümüz bu çalışmayı sizler için hazırladık. Belediye mevzuatlarından kaynaklanan ancak birçok belediyenin farkında olmadığı, bütçe içerisinde tahakkuk ve tahsil oranlarının düşük olduğu, öz gelir artırıcı çalışmalar hakkında ayrıntılı bilgileri bu kaynakta bulabilirsiniz.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Minsk üçlüsüne Ermenistan tepkisi

 

TBMM heyeti Azerbaycan’ı ziyaret ediyor

 


Zenpara Para ve Finans konusunda en büyük yardımcınız.

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Zenpara Youtube Kanalına Abone Olun.

____________________________________________________________

Söz konusu içerik birtakım alıntılar içermektedir. Eğer içerikle ilgili herhangi bir telif veya imtiyaz talebiniz bulunuyorsa sayfa altında bulunan yorum bölümünden veya iletişim sayfasındaki araçlar ile iletişime geçebilirsiniz.

Zenpara – Borsa ve Pay senetleri Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 967 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*