Çeyrek altın tutarları bugün ne kadar oldu? 5 Eylül 2019 anlık ve güncel çeyrek altın kuru tutarları

Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 5 Eylül 2019 anlık ve güncel çeyrek altın kuru fiyatları

Altın gram fiyatı 282,4 lira seviyesini izledikten sonrasında gün düşmeye başladı.

Dün ons altın fiyatı yükselse de, altın / gram tutarındaki düşüşe paralel olarak dolar / TL, yüzde 0,6’lık düşüşle 283,0 lira azaldı.

Günümüzde altın grileri düşmeye başladı, yüzde 0,2’si ise 282,4 lira Kıymet yitirdi. Kapalıçarşı’da aynı dakika çeyrek altın 460 lira, Cumhuriyetçi altın 1.885 lira satıldı.

Altının onsu 19 u söz mevzusu gün bundan önceki yıla bakılırsa yüzde 0,3 ile 1,548,2 dolar seviyesine yakın alıcı buluyor.

Çin ile ABD arasındaki tecim müzakerelerinin tekrardan başlatıldığına dair raporlar, küresel piyasalarda risk algısında bir düşüşe Niçin olmuş ve altın onsunun fiyatının düşürülmesinde etkili olmuştur.

Analistler, iç para birimi ve banka istatistiklerinin, ABD’de ADP Hususi sektör istihdamının, haftalık işsizlik uygulamalarının, hizmet sektörü Satın Alma Yöneticileri Endeksi’nin (PMI), yapınak ve dayanıklı tüketim malları siparişlerinin ve ISM’nin imalat dışı endeks verilerinin söz mevzusu gün izleneceğini bildirdi.

teknik desteğin 1.530 $ ‘ın altında bulunduğunu ve 1.555 $ seviyesinin direnç bulunduğunu bildirdi.

Zenpara – Para, Finans, Iktisat ve Forex Mevzularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve içsel mevzularda yönlendirmez, yalnızca Genel informasyon verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 933 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*