Cenup Kore, Rusya’yı "ihlal" konusunda uyardı

Cenup Kore, Moskova yönetimine, Kore Hava Savunma ve Kimlik Tespit Bölgesini (KADIZ) ihlal eden Rus Harp uçakları hakkında resmi bir İkaz verdi.

Cenup Kore Savunma Bakanlığı, bu sabah Japonya ile Kore arasındaki Liancourt Kayalıkları civarında üç Rus Harp uçağının KADIZ'a girdiğini bildirdi.

iki askeri Tayyare KADIZ'ı ihlal etti, ancak uçuşlar

Cenup Kore, ihlalden sonra uçaklarda bir İkaz ateşi açtığını açıkladı, Rusların İkaz ateşine Cevap vermediğini belirtti. Uluslararası hukukta tanımı bulunmayan ve herhangi bir uluslararası otorite tarafından Denetim edilmeyen Hava Savunma ve Tanımlama Bölgesi (ADIZ), genellikle tek taraflı olarak ülkeler tarafından ilan edilir. Tanımlama bölgesi, ülkenin hava sahasını ihlal etme niyetinde olmayan sivil uçakları kapsamamaktadır, ancak bölgeye giren askeri uçaklar potansiyel tehdit olarak uyarılmaktadır. ABD hava sahası için de ilan edildi. Dünyada yaklaşık 20 ülkede ADIZ hava sahası tanımları var.

Zenpara – Para, Finans, Ekonomi ve Forex Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 1700 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*