Cemal Aygün’den rekor Pay satışı haberi

Bugünün Mühim haberleri konusunda Cemal Aygün’den rekor Pay satışı haberi başlıklı yazımızı aşağıda bulabilirsiniz.

Uzun yıllar Ankara Ticaret Odası (ATO) başkanlığı yapan dana sonra siyasete giren Cemal Aydın Aygün, bir günde borsada yaklaşık 13 milyon liralık Pay satışı gerçekleştirdi. söz konusu gün KAP’a Cemal Aygün imzasıyla yapılan açıklamada 23 Kasım 2020 yani dün borsada 6.42-7.27 lira fiyat aralığından 1 milyon 930 bin 920 Adet Panora Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (#PAGYO) hissesi satışı gerçekleştirildiği duyuruldu.

Bu satış sonrası Cemal Aygün’ün şirketteki payı yüzde 11 seviyesinden yüzde 8.6’ya geriledi. Şirketin Başka ortakları arasında Bekir Akar, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Salih Bezci bulunuyor.

SİNAN AYDIN AYGÜN KİMDİR?

10 Mart 1959 Kelkit Gümüşhane doğumlu, İş adamı ve siyasetçi olan Cemal Aygün ilk, orta ve lise öğrenimini Ankara’da tamamladı. Cemal Aygün, Gazi Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü’nü bitirmiştir. İş hayatına atılan ve inşaat sektöründe Etkinlik göstermeye başlayan Aygün, mütaahitliğe başladı. Bunun yanında inşaat malzemeleri satışı da yapan Aygün, Fuat Ünal’ın ardından 1998 yılında Ankara Ticaret Odası Başkanı seçildi. Aygün, 2002’de yapılan seçimlerin ardından bu görevine devam etti. 2002 yılında, Seçilmişleri ve Atanmışları İzleme Derneği (İZDER) Ankara Ticaret Odası Başkanı Cemal Aygün’ü,”Yılın Adamı” seçti. Cemal Aygün 2006’da gerçekleştirilen yönetim kurulu başkanlığı seçiminde,161 geçerli oyun tamamını alarak 4 yıllık bir süre için daha ATO Başkanı seçildi. 12 Haziran 2011 tarihinde yapılan 2011 Türkiye Genel seçimleri sonucunda CHP Ankara Mebus seçilerek meclise girmiştir.

1 Temmuz 2008 sabahı, Ergenekon Soruşturması kapsamında yapılan operasyon ile İstanbul Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz ve Mehmet Ali Pekgüzel’in talimatıyla Ankara Güvenlik Müdürlüğü’nün Terörle Mücadele Şubesi tarafından gözaltına alınmıştır. Ergenekon soruşturması kapsamında Beşiktaş adliyesinde sorgulanan ATO Başkanı Cemal Aygün nöbetçi mahkeme kararı ile tutuklandı . 14 Temmuz 2008’de Cemal Aygün’ün avukatının tutuklama kararına yaptığı itiraz kabul edildi ve ATO Başkanı Aygün ve Barbaros Altıntaş serbest bırakıldı.

12 Haziran 2011 Mebus Genel Seçimleri’nde Ankara 2. Bölge 3. sıra adayı oldu ve seçimleri kazanarak TBMM’ye girdi. Bir dönem milletvekilliği yapan Cemal Aygün, evli ve 1 çocuk babasıdır.

Cemal Aygün kendine yakışanı yaptı, herkesi işten attı

Cemal Aygün CHP’den istifa etti

Cemal Aygün savcıya ifade verdi

Günün Mühim şirket haberleri 24/11/2020

Kent Besin ve İş Girişim sorusu

Zenpara Para ve Finans konusunda en büyük yardımcınız.

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Zenpara Youtube Kanalına Abone Olun.

____________________________________________________________

Söz konusu içerik birtakım alıntılar içermektedir. Eğer içerikle ilgili herhangi bir telif veya imtiyaz talebiniz bulunuyorsa sayfa altında bulunan yorum bölümünden veya iletişim sayfasındaki araçlar ile iletişime geçebilirsiniz.

Zenpara – Borsa ve Pay senetleri Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 1683 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*