Çekya koronada yeniden alarma geçti. Solunum cihazı talep edildi

Bugünün Mühim haberleri konusunda Çekya koronada yeniden alarma geçti. Solunum cihazı talep edildi başlıklı yazımızı aşağıda bulabilirsiniz.

Korona virüs vakalarının artması ve salgının ülkede yeniden Ağırbaşlı boyutlara gelmesinin ardından Çekya, AB’ye solunum cihazı talebinde bulundu. Komisyon’dan yapılan açıklamada AB yardım programı kapsamında 30 Suni solunum cihazının ilk bölümünün kısa sürede gönderileceği açıklandı.

Avrupa Birliği (AB), Covid-19 salgınından Avrupa’da en Çok etkilenen ülkelerden Çekya’nın talebi üzerine bu ülkeye Suni solunum cihazları gönderiyor.

“SOLUNUM CİHAZI GÖNDERİLİYOR”

AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, konuyla ilgili açıklamasında, Çekya’nın şu anda Avrupa’da en Güç durumdaki ülkelerden olduğunu belirterek, “Başka AB ülkeleriyle de Çekya’ya daha Çok solunum cihazı gönderilmesi için temas halindeyiz.” ifadesini kullandı.

VAKALAR ARTMAYA BAŞLADI

Çekya’da 12 bine yaklaşan günlük yeni tip korona virüs (Covid-19) vakaları nedeniyle dün ikinci kez Memleket genelinde sokağa çıkma ve sosyal teması sınırlayıcı sert önlemler hayata geçirilmişti. Karantina kapsamında market, eczane ve temizlik malzemesi satan iş yerleri haricinde Bütün işletmeler kapatılmış, açık alanlarda maske  Mecburi kılınmıştı.

DÜN EN YÜKSEK Olay SAYISI GÖRÜLDÜ

Yaklaşık 10 milyon nüfuslu Çekya’da dün 11 bin 984 ile salgın sürecinde en yüksek günlük Olay sayısı görülmüştü. Ülkede bugüne kadar 209 bine yakın Olay tespit edildi, salgın nedeniyle 1739 Kişi hayatını kaybetti.

Zenpara Youtube Kanalına Abone Olun.

____________________________________________________________

Söz konusu içerik birtakım alıntılar içermektedir. Eğer içerikle ilgili herhangi bir telif veya imtiyaz talebiniz bulunuyorsa sayfa altında bulunan yorum bölümünden veya iletişim sayfasındaki araçlar ile iletişime geçebilirsiniz.

Zenpara – Para ve Forex Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 1683 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*