Çalışanlar Çalışmamayı Tercih Ediyor

Değişen örgütsel kültür

Araştırma neticeleri, işletmelerin% 85’inin Nihayet on yılda esnek bir işyeri politikası benimsediğini yada bu stratejiyi benimseme eğiliminde bulunduğunu ve bu mevzuda Önemli ipuçları verdiğini gösteriyor şirketlerin Teşkilat kültürü. Emek harcama, Tüm işletmelerin esnek emek harcama terimini benimseme mevzusunda başarı göstermiş olmadığını ve iştirakçilerin% 60’ının örgütsel kültürlerinin değişmemesi sebebiyle bu geçişe Uyum sağlayamadıklarını hissettiler. Iştirakçilerin% 41’i, esnek çalışmanın Genel kurum kültürünü Menfi etkileyebileceğini ve bunun en büyük engel bulunduğunu düşündüğünü belirtti.

Bulgular, işletmelerin% 71’inin esnek emek harcama saatleri sunmanın Kabiliyet havuzlarını genişletmelerini sağladığını düşündüğünü gösteriyor. İşletmelerin yüzde 77’si, esnek emek harcama sistemine Uyum sağlayarak yetenekli çalışanları organizasyon içinde tutmayı başarabileceklerini düşünüyor. Iştirakçilerin üçte biri, esnek emek harcamayı daha prestijli bir konuma tercih ettiklerini söylüyor.

  Çalışanlar işyerine gitmemeyi tercih ediyor

Esnek emek harcama daha Oldukça üretkenlik sağlar

Esneklik, çalışanları yalnızca daha mutlu eder, bununla beraber işgücünü daha üretken yapar. İşletmelerin% 85’i, daha Oldukça esneklik sebebiyle verimliliğin arttığını düşünüyor. Ankete katılanların% 40’ından fazlası, esnek çalışmaların sonucunda verimliliğin minimum% 21 oranında arttığını söylüyor. İşletmelerin% 55’i 2019’da daha süratli ve daha üretken olmak istediklerini söylüyor ve işletmelerin üçte birinden fazlası bu Yıl internasyonal alanda büyümeyi hedeflediklerini ve bundan dolayı esnek emek harcamayı tercih ettiklerini söylüyor. Araştırma ek olarak, bir çok işletmenin (% 65) Kapital ve işletme giderlerini azaltmak için esnek emek harcama alanını seçtiğini göstermektedir.

Seyahat gidiyor mu?

Bulgular, iştirakçilerin% 40’ının, günün en fena kısmının işe dönüş bulunduğunu ve iştirakçilerin yarısından fazlasının, bu eğilimin ankete katılan her beş kişiden biri olmak suretiyle on yılda modaya gireceğine inandığını gösteriyor işe geç kaldıklarını söylüyor. Çalışanların neredeyse yarısı (% 48) iş başlangıcında ve haricinde çalışmakta ve bundan dolayı seyahate harcanan dönemin resmi emek harcama saatlerine Dahil edilmesi icap ettiğini düşünmektedir.

Esnek çalışmanın finansal yararları göz önünde bulundurulmalı

] Anket sonuçlarına bakıldığında, Regus Türkiye Diyar Müdürü Murat Özgönül, “Sonuçlara baktık. Bir Oldukça Şahıs ve esnek çalışmanın bir ölçü olarak görülmesi için verimlilik ve hızlılık sağlayarak, bu standartlara haiz kurumların Başka kurumlara bakılırsa nitelikli çalışanlara erişme şansının daha yüksek bulunduğunu gözlemledik. haftanın minimum yarısında merkez ofisi.Araştırma çalışmalarımız, esnek emek harcama alanının finansal ve stratejik faydalarını hemen hemen dikkate almayan işletmelerin şu anda bu yönde kararlar aldıklarını gösterdi. Bu değişime ayak uyduramazsak, bugünün rekabetçi koşullarında bir adım geride olacak ve nitelikli çalışanlara ulaşmakta güçlük çekecektir. [

Zenpara – Para, Finans, Iktisat ve Forex Mevzularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve tinsel mevzularda yönlendirmez, yalnızca Genel data verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 1668 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*