Büyük bir şey yapmak için alakasız olmayı hedefleyin.

Ohio State futbolunun koçu Urban Meyer, üç sporcu sporcuyu tekil odaklı sporculardan daha çok seviyor. Yine de Active for Life gibi siteler, ebeveynlere erken uzmanlaşmanın çocuklar için kötü olduğunu söyleyen üç sporlu şeye atlarlar.

Uzmanlığın kötü olduğuna inanmıyorum. Ama korkutucu olduğuna inanıyorum. Acı çekebilirsin, büyük şansını kaçırabilirsin, hayal kırıklığına uğrayabilirsin, kamuoyunda başarısız olabilirsin. Ancak, erken olarak uzmanlaşarak risk almayı öğrenmiyorsanız, o zaman hayatta daha sonra hiçbir şeyde mükemmel olamayacaksınız.

Ama bir şeyde harika olmanın anlamı nedir?

Harika olmak görecelidir. .

Eddie George, Ohio Eyaleti için futbol oynamadan önce, çocukları bir beşinci yıl tutmak konusunda uzmanlaşmış özel bir liseye evden ayrıldı, bu nedenle kolej futbolu için daha iyi askerler. Birden fazla spor yapan tonlarca Ohio State futbol oyuncusu var, ancak Eddie George gibi profesyonel olmak için hayatınızı onun etrafında inşa etmeniz gerekiyor. Çünkü uzmanlaşma, en iyiden en iyiye nasıl gideceğinizdir.

Kurumsal yaşamda aynı kurallar vardır. Bir ebeveyn olabilir ve tam gün çalışabilirsiniz, ancak çocuklarınızı işten daha yüksek bir öncelik haline getirirken en üste çıkamazsınız. Gerçekten mi. Üstteki insanlar başkasına ebeveynlik ediyorlar

Bunu çok söylüyorum. Sonra insanlar bana “CEO olmama gerek yok” diyorlar. Sadece ilginç bir iş istiyorum. ”

Ve sonra,“ En iyi olmaya çalışmazsanız işler nasıl ilginç olabilir? ”Diyorum. Üç sporda, üç enstrümanda veya üç kariyerde harika olamazsınız. Üç spora eşdeğer işi yapmak istemiyorum. Bir şeyde tamam olmak bana çok ilgi çekici geliyor.

Fakat yumruklarımı vurmaya başladığımda ve farkım hakkında bağırmaya başladığımda – bağlılık, odaklanma, kararlılık, kum, risk – insanlar diyor. Bunları yapmak istemiyorum. Sadece [insert some mediocre version of what they are doing here] 'ı istiyorum. ”Bu insanlar çok mantıklı geliyor, ama hayatımı harika olmaya çalışarak geçirdim.

Harika olmaya çalıştığım göreceliğe çok hayran kaldım – bu her zaman yapmaya çalıştığım arena. İçinde ol, beni öldürdüğünü düşündüğüm halde. Ayrıca, oğlumun küçük olma ve çok iyi futbol oynamama resmine bakıyorum ve onun mutlu oynamayı düşündüğüm için mutluyum.

Yorgun mu olduğumu ya da değiştirdiğimi ya da her ikisini birden bileyim

. ] Bu yüzden çok az insan en tepeyle en uç arasındaki uçurumdan anlar. Çoğu insan, en iyisi olmak için yeterince çalışmak istemediklerini biliyor, ancak yine de öğrenmek ve büyümek istiyor. Ancak bu sürekli bağlılık seviyesi çok yoğundur. Çok az insan bunu yoğun yaşamak istiyor. Çünkü çok yorucudur.

Science, sahip olduklarından% 20 daha fazlasını isteyeceğinizi – para mı, beceri mi yoksa tanıma mı istediğinizi söylüyor. Nerede olduğumuza alışırız ve o zaman artık heyecan verici değildir, bu yüzden daha fazlasını istiyoruz. Hep daha fazlasını istiyoruz. Bu insanın doğasıdır.

Aslında tüm hayatınıza farklı bir şekilde yaklaşmanız gerekiyor. Tekil odaklanmanın çılgın hayatını istemelisiniz

Bu yüzden en iyi olmanın nasıl bir şey olduğu hakkında konuşmak sıkıcıdır. Çünkü en iyisi olmak hayatınızdaki tüm kalibrasyonları bozar.

Çok büyük bir şey yapmaya çalışan insanlar sınırda. Kimsenin yapmaya çalışmadığı şeyler yapıyorlar. Kimsenin ilgilenmediği riskleri alıyorlar. Çoğu zaman devasa bir şey yapmaya çalışan insanlarla konuşamazsınız. Çünkü o insanlar, kucaklama için ayrılma gereği duymazlarsa, ofislerinden asla ayrılmazlar. Herhangi bir sosyal toplantıda veya makul bir konuşmada ilgisiz olma noktasına aşırı derecede yatırım yapıyorlar.

Büyük ve büyük olana kadar, yani.

Asla olabilir.

Zenpara – Para ve Forex Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 866 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*