Burada yaşayanların parayla işi olmaz. Dünyada paranın geçmediği tek yer

Bugünün Mühim haberleri konusunda Burada yaşayanların parayla işi olmaz. Dünyada paranın geçmediği tek yer başlıklı yazımızı aşağıda bulabilirsiniz.

Atlas Okyanusu’nun güneyinde Latin Amerika ve Afrika’nın tam ortasında yer alan Tristan de Cunha paranın kullanılmadığı tek yer. Adada insanlar hayvancılıkla uğraşıyor.

Dünyanın Art kalanından en Irak noktadaki insan yerleşimi olan Tristan dünyanın gitmesi ve yaşaması en Güç yeri olarak biliniyor. Burası, Atlas Okyanusu’nun ortasında tek başına bir adaya ulaşmak ise oldukça Güç.

Britanya’ya bağlı olan ancak uzaklığı binlerce kilometre olan Tristan de Cunha’ya  en yakın yerleşim yeri Cenup Afrika Cumhuriyeti’ndeki Cape Town şehridir.  Tristan de Cunha’nın Cape Town’a olan uzaklığı ise 2.400 kilometre mesafede yani hemen hemen İstanbul – Berlin arasındaki mesafeye yakın bir uzaklık anlamına geliyor.

PARA KULLANILMIYOR 

Tristan de Cunha’nın İngiltere’nin başkenti Londra’ya uzaklığıysa tam 8600 kilometre iken, dünyanın bu en Irak adasında ise yalnızca 300 Kişi yaşıyor. Dünyaya açılan tek kapısı ise küçük limanı olan Tristan de Cunha’nın, en dikkat çekici yönlerinden biri ise burada kesinlikle para kullanılmıyor. Tarım ve hayvancılıkla uğraşan ada sakinleri paraya ihtiyaç duymuyor.

TAKAS YAPILIYOR

Tristan de Cunha’da tıpkı asırlar önceki gibi insanlar ihtiyaçlarını takas aracılığıyla karşılıyor. Adadaki Ekonomi yapı tamamen takas sistemi üzerine kurulu olması özelliği taşıyor.

5d9ee68e55427f11e89346ee.jpg5d9ee68e55427f11e89346f0.jpg5d9ee68e55427f11e89346f4.jpg5d9ee68e55427f11e89346fa.jpg5d9ee68f55427f11e8934706.jpg

 

Zenpara Youtube Kanalına Abone Olun.

____________________________________________________________

Söz konusu içerik birtakım alıntılar içermektedir. Eğer içerikle ilgili herhangi bir telif veya imtiyaz talebiniz bulunuyorsa sayfa altında bulunan yorum bölümünden veya iletişim sayfasındaki araçlar ile iletişime geçebilirsiniz.

Zenpara – Para ve Forex Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 850 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*