Büfe Açmak Üzerine

Büfeler ülkemizde birçok gıda maddesinin satıldığı, bu satışların perkende olarak veya yerinde hazırlanarak sunulduğu işletmelerdir.

Büfeler market veya bakkal benzeri olabileceği gibi bir lokanta veya fastfood gibi gıda ve beslenme üzerinede olabilir.

Bu yazımızda lokanta ve fastfood üzerine sıcak ve hazıryemek ile gıda üzerine satış yapan büfelerin nasıl açılacağından, açılış ve işletme maliyetlerinden, günlük ve aulık giderlerinde, yaklaşık kazanç ve cirolarından bahsedeceğiz.

Büfecilik ülkemizde birçok girişimci tarafından sıcak görülen, doğru adımlar atıldığında çok güzel kazançlar elde edilebilecek karlı iş fikirlerinden ve yatırımlardan birisidir.

Fakat her işte olduğu gibi büfeciliktede başarılı olmak ve güzel paralar kazanmak için yatırım öncesinde ve işletme sırasında birçok konuda iyi araştırma ve analizler yapılarak disiplinli bir çalışma gerekmektedir.

Büfe açmak ve büfecilikten iyi paralar kazanmak için büfe açmadan önce yapılması gerekenler ve dikkat edilecek husular aşağıda sıralanmıştır.

Doğru Lokasyon ve İyi Yer Seçimi

Bir işletmemin başarılı olması için yer seçimi son derece önemlidir. Doğru lokasyon bir müşteri için doğal reklam aracıdır.

Ayrıcanın büfenin yeri insan populasyomun yoğun olduğu bölgelerde tercih edilmedir. Kolay ulaşılabilir olmak bir işletmenin kazanç ve başarısı için en elzem konuların başında gelmektedir.

Büfe açmak için en mantıklı ve doğru yerler:

  • İş merkezleri
  • Alışveriş merkezleri
  • Sanayi siteleri
  • Ofis büro kompleksleri
  • Okul ve üniversiteler

Yukarıda sıralanan lokasyon ve yerler karlı ve para kazanma potansiyeli yüksek bir büfe açmak için en doğru tercih olacaktır.

Çünkü bu bölgeler sahip olduğu müşteri potansiyeli ve oturmjş düzeniyle karlı ve para kazanan bir büfe yaratma ihtimaline sahiptir.

Devamı gelecek. Takipte kalın!


Zenpara tarafından yayınlanan diğer özgün içerikler:

Zenpara hakkında 2384 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*