Bu Sabah Döviz Sakin… Fırtına Öncesi Sükunet mi Yoksa Kalıcı Düzelme mi?

ABD Doları / TL, Hazine Günü ve Fed Başkanı Powell'ın izleneceği üzere yeni güne 5,73 seviyesinde başladı. Dolar / TL, en düşük 5.7302 ve söz konusu gün en yüksek 5.7414 seviyesini gördü. Dün yapılan iki ihalenin ardından Hazine, 3 aylık bono, 2 Sene sabit kuponlu tahvil ve 6 yıllık FRN ihalesi yapacak.

TCMB ağırlıklı ortalama fonlama maliyeti dün yüzde 23,86 (önceki dönemde yüzde 23,87) ve BIST gecelik repo Nema oranı yüzde 23,12 (Önceki yüzde 23,08) olarak gerçekleşti.

Yurtdışındaki piyasanın stres faktörleri Dış

Temmuz Para Politikası Komitesi’nde (PPK) ne kadar ilginin kesileceğini en Çok merak ediyor… Öte yandan, denizaşırı gerilimler piyasaları etkiliyor. Öncelikle, Fed'in Nema oranlarını düşürüp düşürmeyeceği…

söz konusu gün Federal Rezerv Başkanı (Fed) Jerome Powell, açılış konuşmasını Boston Stres Testi: Bir Münakaşa ve Gözden Geçirme ”konferansının uydusuyla yapacak. Boston Merkez Bankası tarafından organize edildi.

Öte yandan, Osaka G-20 zirvesindeki Erdoğan-Trump konuşmasıyla neredeyse tamamen tedavi edilen S-400'deki gerginlik, yeniden atılma belirtileri gösteriyor.

-400 teslimatı tamamlarsanız, Türkiye'de bu karşılaşmayı Çok gerçek ve Menfi sonuçlarla vurguluyoruz. "açıklama yaptı. [19659003] İLGİLİ HABERLER [19659009] Erdoğan S-400 ve Doğu Akdeniz'deki sorunların Nihayet açıklamaları “/> Erdoğan'dan S-400'ler ve Doğu Akdeniz'deki sorunların Nihayet açıklamaları
]

25 Temmuz’da ne kadar Nema kesilecek… Murat Çetinkaya, işten çıkarılmadan Evvel Ağırbaşlı bir Nema indirimi bekliyordu.

Reuters tarafından yapılan bir araştırmaya göre görevden alınmadan Evvel Haziran ayında, Merkez Bankası'nın 25 Temmuz'daki ilk Para Politikası Komitesi (PPK) toplantısının, Sene boyunca 250 baz puan civarında olması beklenen Politika faizlerini% 24 oranında kesmesi bekleniyordu.

Haziran ayının ardından enflasyon beklentilerin altına düştüğünde, piyasa 100-250 puanlık bir kesim oluşturmaya başladı .. Mesele, QNB Finansbank Baş Ekonomisti Erkin Işık, Enflasyon görünümü TCMB’nin başlamasını sağlayacak Temmuz MPC toplantısında Nema indirimi Ancak, kısa vadeli çekirdek fiyat görünümündeki kısmi bozulma ve önümüzdeki ay yıllık enflasyonun artması nedeniyle düşüşün 100 baz puan ile sınırlı kalmasını bekliyoruz. ”

Ancak, Vakit geçti ve TCMB görevden alındı. İşten çıkarılmasının nedeni, Çetinkaya'nın istendiği gibi ilgiyi kesmemesi gerçeğine doğrudan bağlanıyordu.

Dolayısıyla, pazar şimdi 250 puandan daha Çok bir Nema indirimi olup olmadığını soruyor.

Ancak, şimdilik, haberlerin başında belirttiğimiz gibi döviz kurları sakin. Bunun büyük bir kısmı ekonomiye olan güvenden kaynaklanmaktadır, çünkü belki de ekonomik idare, döviz kurunun yükselmesine karşı açık veya dolaylı bir şekilde gerekli önlemleri almıştır.

Henüz fırtına bulutu olmadığı için endişelenmek için herhangi bir Neden var mı?

Bugünlerde hükümet Babacan açıkça yeni parti için düğmeye bastığında, bir kez daha iddialı olduğu Ekonomi alanında.

İLGİLİ HABERLER   Babacan yeni parti için düğmeye bastı! Babacan da yeni parti için düğmeye bastı!

[19459103] Şimdilik, pazar hava olmayacak ve dikkatli olmayacaktır.

Zenpara – Para, Finans, Ekonomi ve Forex Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 874 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*