BSOKE Batısöke Söke Cimento Sanayi Hisse Senedi Teknik Görünüm / Zenpara Borsa

Sevgili Zenpara ziyaretçileri, bu yazımızda Borsa Istanbul’da işlem gören Batısöke Söke Cimento Sanayi BSOKE hisse senetleri ile ilgili temelteknik analiz ve yorumlarımızı sunacağız.

Batısöke Çimento ülkemizde Aydın Söke bölgesinde faaliyet gösteren çimento üretimi üzerine faaliyet gösteren ve borsada BSOKE koduyla işlem göre firmadır.

İnşaat sektörünün hızlı olduğu dönemlerde sektörde bulunan diğer firmalar gibi ivmeli bir büyüme sağlayan BSOKE son zamanlarda küresel covid-19 salgını nedeniyle sekteye uğrayan ve adeta durma noktasına gelen inşaat sektörünün kötü gidişatı nedeniyle satışlarda azalma ve dönemsel zararlar açıklamıştır.

BSOKE Temel Analiz

  • Batısöke Çimento (BSOKE), 3Ç20 mali sonuçlarında 180.50 milyon TL zarar açıkladı.
  • Şirketin net satış gelirleri geçen yılın aynı dönemine göre %304 büyüme göstererek 149.69 milyon TL oldu. FAVÖK ise 8.67 milyon TL seviyesinde gerçekleşti.

Zararı Arttı

Şirketin 3Ç20 gelir tablosunda net satışları %304 oranında artarak 149.69 milyon TL olarak gerçekleşti. Satışlardaki artışa rağmen şirket bu çeyrekte 180.50 milyon TL zarar açıkladı. Şirketin net borcu geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre %54 artarak 1.2 milyar TL seviyesine yükseldi.

Oran Analizleri Negatif

Şirketin 3Ç20 döneminde FAVÖK rakamları 8.67 milyon TL seviyesinde gerçekleşirken, FAVÖK Marjı %5.79 seviyesine yükseldi. Faaliyet giderleri %184 artış gösterirken, finansal giderler %138.57 artış kaydetmiştir. PD/DD değeri hesaplanamamaktadır.

Endekse Görece Pozitif Performans

BIST 100 Endeksi son bir yılda %17 değer kazanırken, BSOKE ise %130 değer kazandı. Son bir yılda en düşük 0.68 seviyesini gören hisse, en yüksek 2.87 seviyesini gördü.

BSOKE Teknik Analiz

Batısöke hisse senetlerini teknik olarak ele aldığımızda içinde bulunduğumuz 2020 yılının başından bu yana grafikte mavi olarak belirtilen bir yükselen kanal içinde hareket ettiğini görüyoruz.

Zaman zaman kanal altına temas ederek tekrar yükselen fiyatın son hareketi 2,20 seviyesinde bulunan kanal orta bandını yukarı yönlü kırarak 2,28 seviyesinden 5 Kasım 2020 tarihli günlük kapanışını gerçekleştirmiştir.

BSOKE Çimento Hisse Senedi Borsa Analizi

Batısöke hisse senedi günlük grafiğini incelediğimizde 2,28 seviyesinde bulunan fiyatın önümüzdeki günlerde alıcılı devam etmesi durumunda ilk hedefi 2,45 direnci ve 2,50 seviyelerinde kanal üstü olabilir. Alış pozisyonlarının artması sonucu bu seviyelerin ivmeli bir şekilde yukarı yönlü kırılması durumunda fiyat hızını alamayarak 2,80 direncine ve daha sonrasında 2. yükselen kanalın üst bandı olan 3,00 seviyelerine kadar tırmanabilir.

Diğer taraftan satıcı baskın durumlarda ise fiyat öncelikle 2,20 desteğine geri çekilebilir. Bu seviyede satış baskısının azalmadan artması durumunda ise 2,00 seviyelerine kadar geri çekilmeler yaşanabilir.

Zenpara Youtube Kanalına Abone Olun.

NOT: Sitemizde yer alan ve paylaşılan döviz çiftleri, hisse senedi, borsa ve forex ile ilgili tüm tahminler yazarların ve göndericilerin şahsi tecrübeleri sonucu oluşturulmuş kişisel görüşlerini içerir. Yazıların, yorumların ve verilerin hiçbiri yatırım tavsiyesi özelliği taşımaz. Yazıların tüm sorumluluğu yazarlara aittir.

Zenpara , sunmuş olduğu tüm emsalsiz yazı, yazı ve içerikler finans ve iktisat alanında bilgilendirme ve güvenilir kaynak oluşturma amacıyla kıymetli kullanıcılarına sunulmaktadır.

Sual, görüş, tavsiye ve yayınlanmasını istediğiniz yazı ve makaleleriniz için yorum bırakabilir yada info@zenpara.com adresi üstünden iletişime geçebilirsiniz.

logo zenpara
Zenpara.com / Iktisat ve Finans

Zenpara hakkında 2451 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*