Borsalarda sert düşüş devam eder mi? Hangi hisseler güvenli? haberi

Bugünün Mühim haberleri konusunda Borsalarda sert düşüş devam eder mi? Hangi hisseler güvenli? haberi başlıklı yazımızı aşağıda bulabilirsiniz.

Zenpara – DIŞ HABERLER SERVİSİ

ABD borsaları çarşamba gününü sert bir düşüşle geçirirken evden çalışmaya uygun teknoloji hisselerinin ticareti yatırımcıların pek işine yaramadı. Sekiz aylık süreçte korona virüs vakalarının artmasıyla birlikte yükselişe geçmesiyle bilinen teknoloji hisseleri yatırımcıları Düş kırıklığına uğrattı.

Teknoloji ağırlıklı Nasdaq Kompozit Endeksi %3,7 oranında aşağıda kapanarak 8 Eylül tarihinden itibaren en sert düşüşünü gösterdi. Endeks böylelikle ekim ayında %1,5 oranında düşüşe geçmiş oldu. Aynı gün kapanışta S&P 500 %3,5 oranında düşerken Dow Jones da %3,4 oranında aşağı yönlü Devinim etti.

Marketwatch’un haberine göre Los Angeles merkezli yatırım danışmanlığı şirketi Hercules Investments’ın CEO’su James McDonald, “Kovid-19 endişeleri ve rekabeti artan başkanlık seçimlerinin zaten belirsizliğin olduğu borsalara daha Çok belirsizlik eklemesi yatırımcıların Pay senetlerinden çıkmasına Neden oldu” ifadelerini kullandı.

McDonald röportajında, “Yakın zamanda borsalar aşağı yönü gösterirken evde çalışmaya uyumlu hisseler güvenli liman hamleleriyle Kıymet kazanıyordu. Ancak borsanın sadece artan korona virüs vakalarından değil aynı zamanda yaklaşan başkanlık seçimlerinden de Kaygı duymasıyla Çok Çok güvenli liman kalmadı” görüşlerine yer verdi.

Dev teknoloji şirketleri geçtiğimiz günü Ağırbaşlı kayıplarla bitirdi. Factset verilerine göre Google’ın çatı şirketi Alphabet ve Facebook %5,5’in üzerinde Kıymet kaybetti.

Buna Karşın alışıldık güvenli liman olan altın da Pay senetlerindeki Ağırbaşlı düşüşlere Karşın aşağı yönü gösterdi. Altın vadelileri bir ayın en düşük seviyesine ulaştı. ABD Hazinesi tahvilleri ise yatay bir seyir izledi.

Bütün bunlar olurken Almanya ve Fransa artan korona virüs vakalarıyla birlikte kamusal toplantılarına ve işletme aktivitelerine yeni sınırlar getirdi. Avrupa’da artan Olay sayıları ABD’de ise kışın ek önlemlerle geçeceğine ilişkin korkulara Neden olarak ülkedeki ekonomik iyileşmeyi tehdit ediyor.

Yaklaşan ABD seçimleri düşüşlerdeki en büyük Neden 

Korona virüs endişelerinin yanında 3 Kasım’da gerçekleşecek ABD seçimleri satış dalgasındaki en Mühim belirleyici faktörlerden birisi oldu. Üstelik bundan önceki seçimlere ilişkin göstergeler borsanın seçimleri Çok Çok umursamadığını gösteriyordu.

Invesco’nun Küresel Borsa Stratejisti Brian Levitt S&P 500’ün 1957’den 2020’nin üçüncü çeyreğinin sonuna kadar her Sene %10,2 getiri sağladığına işaret ediyor. Levitt, “Yedi Cumhuriyetçi yönetim ve beş Demokrat yönetim sırasında her 7,05 yılda bir ABD Pay senetleri piyasasında bu Nispet iki katına ulaşıyor” dedi.

Buna Karşın, hafta ortasında üç büyük ABD Pay senedi endeksi de 20 Mart’taki korona virüs kaynaklı düşüşlerden bu yana en Ağırbaşlı haftalık kaybı vermeyi bekliyor. Dow Jones Market Data verilerine göre 20 Mart tarihinde S&P 500 endeksi hafta sonuna %15’lik düşüşle girmişti.

Hafta boyunca Dow Jones şu Anne kadar %6,4 oranında düşüş gösterdi. S&P 500 %5,6 oranında haftalık düşüş gösterirken Nasdaq’ta bu Nispet %4,7 olarak gözüküyor.

Yatırım danışmanlığı şirketi Commonwealth Financial Newtowk’ün Baş Yatırım Sorumlusu Brad McMillan borsalardaki gidişata Karşın “O kadar endişeli değilim” ifadelerinde bulunuyor. McMillan yatırımcıların pandeminin Denetim altına alındığı ve ekonomik iyileşmenin 2021 yılında yeni bir normale ulaşabileceği düşüncesiyle Pay senetlerini rekor seviyelere çektiğini hatırlatıyor

Baş yatırım sorumlusu, “Borsalar en Mümkün gidişata göre Devinim ederler, en iyimser olana göre değil. Bizim gittiğimiz yön de orası. Bir bakıma yakın zamandaki Art çekilme daha Ağırbaşlı seviyelere varsa bile iyi bir şey” sözlerine yer verdi.

Küresel piyasalarda satışlar sürüyor

 

Borsalardaki teknoloji balonu patladı

 

New York borsası günü sert düşüşle tamamladı

 


Zenpara Para ve Finans konusunda en büyük yardımcınız.

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Zenpara Youtube Kanalına Abone Olun.

____________________________________________________________

Söz konusu içerik birtakım alıntılar içermektedir. Eğer içerikle ilgili herhangi bir telif veya imtiyaz talebiniz bulunuyorsa sayfa altında bulunan yorum bölümünden veya iletişim sayfasındaki araçlar ile iletişime geçebilirsiniz.

Zenpara – Borsa ve Pay senetleri Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 2451 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*