Borsadaki Turizm Hisseleri Neler? | ZENPARABugünün Mühim haberleri konusunda Borsadaki Turizm Hisseleri Neler? | ZENPARA başlıklı yazımızı aşağıda bulabilirsiniz.

Ramazan Sonrası Turizm Sektörü Ne Olacak?

07/04/2021- Cumhurbaşkanı Erdoğan, Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, “Amacımız ülkemizi ramazan ayında Genel olarak dinlendirerek bayram sonrası güzel günler için hazırlamaktır” dedi.

Devamında:

Turizm sektöründe potansiyelimiz Çok büyük, hazırlıklar tamam. Salgın tehdit olmaktan çıktığında normalleşme adımlarını hemen başlatıyoruz, tehdit yeniden arttığında mecburen sıkılaştırmaya yöneliyoruz. Amacımız, ülkemizi ramazan ayında Genel olarak dinlendirerek bayram sonrasındaki güzel günler için hazırlamaktır. Bir kez daha hatırlatmak istiyorum. Türkiye’nin tek başına salgın tedbirlerini gevşetmesi, hatta tek başına salgını tümüyle yenmesi Mühim değildir. Asıl olan, yakın insani ve ticari ilişki içinde olduğumuz coğrafyalar başta olmak üzere dünyadaki Genel iyileşmenin gerisinde kalmamak, hatta mümkünse önünde gitmektir. söz konusu gün Avrupa ülkelerinin hemen tamamı, Türkiye’den daha ağır kapatma tedbirleri uyguluyor. Üstelik bu ülkelerin Sağlık sistemleri de tam anlamıyla Nüzul durumdadır. Eğer biz ramazan ayındaki tedbirlerimizle Olay sayılarını birkaç binli rakamlara düşürebilirsek mayısla birlikte başlayacağı anlaşılan turizm sezonu ve bunun içeride yol açacağı ticari hareketliliği yakalayabiliriz.

Ters takdirde sadece turizmde bir sezonu daha kaçırmakla kalmayacak, Vatan dışına yapılacak iş ve aile ziyaretleri de Dahil olmak üzere pek Çok alanda Ağırbaşlı sıkıntılar yaşayacağız. Doğal, en önemlisi de kendi vatandaşımızın sağlığıdır. Tek bir insanımızın bile bu meşhum hastalık sebebiyle acı çekmesine, hele hele hayatını kaybetmesine gönlümüz razı gelmez. Ramazan ayının manevi ikliminde tuttuğumuz oruçlar, kıldığımız namazlar ve Başka ibadetlerimiz ruhumuzu zenginleştirirken tedbirlere riayet ederek salgının boynunu da Tanrı’ın izniyle kıracağız. Salgın sebebiyle yaşadığımız sıkıntıları daha sonraki kazançlarımızın kefareti kabul ederek sabredeceğiz. ‘Sabreden zafere ulaşır’ diyerek her birimiz kendi alanımızda üzerimize düşenleri yerine getireceğiz.

Kaynak

Borsada Sağlık turizmi ile öne çıkabilecek iki şirketimiz var:

Peki borsadaki turizm hisseleri neler?

Borsadaki Turizm Hisseleri

Borsa İstanbul bünyesinde otelcilik ve turizm sektörleri kapsamında 10’dan Çok turizm şirketi mevcut.

Borsadaki turizm şirketlerinin geleceği şimdilik muallakta olsa da bu turizm hisselerini, gelişmeler ve beklentilere göre göz önünde bulundurmakta Yarar var.

Borsadaki turizm hisseleri

Borsadaki turizm hisseleri

Bu tabloya NTHOL (Net Holding) veeklenebilir. Şirketin Kıbrıs’ta otel zincirleri bulunmakta.

Ayrıca Tekrar FLAP şirketi de Turizm hisseleri kapsamında değerlendirilebilir.

AYCES AVTUR ETILR KSTUR MAALT MARTI MERIT METUR PKENT TEKTU ULAS UTPYA MEPET NTHOL FLAP hisseleri borsadaki turizm hisseleri katagorisindedir.

16/05/2020- Ramazan sonrası yurtdışı uçuşların başlatılabileceği beklentisi ile bir Çok ülkeyle diplomasi trafiği başlatıldı. Bu kapsamda Türkiye’nin Sağlık sistemi ve virüse karşı alınan önlemler anlatıldı. Kültür ve Turizm Bakanlığı ile ortak çalışmalar yapan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 70 ülkeye turizm mektubunun gönderildiğini söyledi.Borsa İstanbul‘da yer alan turizm firmalarına Müspet yansıması beklenen gelişme sonrası  Borsadaki turizm hisseleri neler sorusu yatırımcıların en Çok araştırdığı konular arasına girdi. 

Söz konusu mektupta Türk Atasözüne vurgu yapıldı: “Başımızın üstünde yeriniz var.” İşte detaylar.


Turizm Hisselerinin Geleceği

Bakanlıklarımız arası ortak çalışmalar kapsamında Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ”Turizm Bakanımız 70’e yakın ülkeye Name gönderdi. Bu mektubu birlikte hazırladık. Bir yandan da muhataplarımızla görüşüyoruz. Turizm Bakanımız söz konusu gün Alman muhatabıyla bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Ben daha Evvel Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov ile söz konusu gün de Finlandiya Dışişleri Bakanı ile bu konuyu ele aldık. Bizimle işbirliğine sıcak bir Diyar olduğunu söyleyebilirim. Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas ile en kısa süre içinde görüntülü bir görüşme gerçekleştireceğiz. Bize en Çok turist gönderen ülkelerin Turizm ve Dışişleri Bakanları ile görüşeceğiz. Kısa süre Evvel Bütün büyükelçi ve başkonsoloslarımızla grup grup video konferans yoluyla görüşme gerçekleştirdik. Vatan dışında Türk yatırımlarının desteklenmesi noktasında çalışmalarını yoğunlaştırmalarını istedik” dedi.

Ayrıca Schengen Bölgesi’ne vizesiz seyahat için çabaların sürdürüleceğini de sözlerine ekledi.

Salgın sonrası oluşabilecek durumlara yönelik değerlendirme yapan Çavuşoğlu, “Korona virüs sonrasında ihracatta, yatırımda, projelerde ve Başka konularda nasıl fırsatlar çıkabilir konusunda da çalışmalar yapmalarını istedik. Bu raporlar geldiği Vakit sizlerle paylaşacağız. Bu bunalımdan çıkış için Avrupa Birliği ile Gümrük Birliği güncellemesini sağlamak daha gerekli hale geldi. Krizden çıkışla vizesiz seyahatten turizmin canlandırılmasına, hizmetler sektörünün istihdam oluşturmasına duyulan ihtiyaç artacaktır. Bu anlamda Schengen Bölgesi’ne vizesiz seyahat için çabalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

Korona virüs sonrası dönemin eskisiyle aynı olmayacağının altını çizen Çavuşoğlu, şunları söyledi:

Yeni bir dünyaya kendimizi adapte etmemiz gerektiğine vurgu yapan Çavuşoğlu ” Çin’e yönelik yaklaşımların üretim sektöründe, İtalya, İspanya ve Fransa’nın ağır Vuruş nedeniyle turizm sektöründe açtığı yeni alanları değerlendirmeliyiz. Bunlar elimizde olmayan gelişmeler dolayısıyla bunları Müspet anlamda değerlendirmemiz lazım.” diyerek turizm sektörüne bir Umut sinyali verdi. Fırsatların değerlendirileceğine vurgu yaptı.

Sağlık Turizmi için Türkiye Kapılarını Açıyor

Bir Başka Mühim gelişme de  Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Ahmet Tekin imzalı “Kovid-19 Pandemisi Süresince Uluslararası Sağlık Turizmi Kapsamında Ülkemize İstikbal Hasta ve Hasta Yakınları Hakkındaki Tedbirler”i içeren resmi Ova ile duyuruldu.

Buna göre, uluslararası sağlık turizmi kapsamında, 20 Mayıs 2020’den itibaren Irak, Libya, Azerbaycan, Gürcistan, Türkmenistan, Özbekistan, Kazakistan, Yunanistan, Ukrayna, Rusya, Cibuti, Cezayir, Kosova, Makedonya, Arnavutluk, Bosna Hersek, Romanya, Sırbistan, Bulgaristan, Moldova, Somali, Kuveyt, Katar, Bahreyn, Umman, Almanya, İngiltere, Hollanda, Pakistan, Kırgızistan, Şimal Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden İstikbal hastalar kabul edilecek. 

Zenpara Youtube Kanalına Abone Olun.

____________________________________________________________

Söz konusu içerik birtakım alıntılar içermektedir. Eğer içerikle ilgili herhangi bir telif veya imtiyaz talebiniz bulunuyorsa sayfa altında bulunan yorum bölümünden veya iletişim sayfasındaki araçlar ile iletişime geçebilirsiniz.

Zenpara – Borsa ve Pay senetleri Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 2451 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*