Borsa şirketlerinde son açıklanan bilançolar ve analizleri | Yatırımcının Analiz Seti

Borsa şirketlerinde son açıklanan bilançolar ve analizleri Yatırımcının Analiz Seti
Borsa şirketlerinde son açıklanan bilançolar ve analizleri Yatırımcının Analiz Seti

Bugünün Mühim haberleri konusunda Borsa şirketlerinde son açıklanan bilançolar ve analizleri | Yatırımcının Analiz Seti başlıklı yazımızı aşağıda bulabilirsiniz.

5 şirketin karı yıllık, dönemsel ve çeyrek bazda arttı

Borsada 9 aylık bilançolar açıklanmaya başladı. Açıklanan bilançolara göre 5 şirket karını yıllık, çeyrek ve dönemsel olarak artırdı. Bu şirketlerin başında Arçelik, Logo, Osmanlı Taşınır, Ray Sigorta ve Verusaturk Girişim geliyor.

Arçelik karını çeyreklik bazda yüzde 325 artırdı

Arçelik yıllık bazda karını yüzde 99,48 oranında artırırken çeyreklik bazda yüzde 325, dönemsel olarak yüzde 145 oranında kar artışı sağladı. Şirketin açıklanan Nihayet mali verileri ile Fiyat/Kazanç oranı 9,91, defter değeri ise 1,5 seviyesinde. Firmanın defter değeri sektör ortalamalarının altında. Nihayet bir yılda yüzde 51 getiri sağlamasına Karşın hala prim potansiyeli taşıdığı görülüyor.

Logo’nun üçüncü çeyrek karı yüzde 54,8 arttı

Karını dönemsel, yıllık ve çeyreklik bazda artıran Logo, Nihayet açıkladığı bilançosunda çeyreklik bazda yüzde 54,8 oranında kar artışı sağladı. Borsadaki piyasa değeri yıllık karının 25, özkaynaklarının ise 5,3 Sert. Piyasa Değeri/Defter değeri sektör ortalamasının üzerinde.

Osmanlı Taşınır’ün yıllık kar artışı yüzde 550 oldu

Osmanlı Taşınır yıllık, dönemsel ve çeyreklik bazda karını artırdı. Nihayet bir yılda yüzde 1.078 oranında kazandırdı. Fiyat/Kazanç ve Piyasa Değeri/Defter değerleri 2017 yılından bu yana en yüksek seviyelerde bulunuyor. Nihayet bir Sene içerisinde en düşük 1,64 seviyesini gören Pay en yüksek 29,82’yi gördü.

Ray Sigorta’nın yıllık kar artışı yüzde 155 arttı

Ray sigorta yıllık, dönemsel ve çeyreklik bazda karını artırdı. Şirketin fiyat kazanç oranı ve defter değeri en yüksek seviyelerde. Nihayet bir haftada yüzde 31 oranında kazandırdı. Nihayet bir yıllık getirisi ise yüzde 887. Değerleme oranlarına göre şirketin fiyatı mali performansının Çok üzerinde.

Verusaturk Girişim çeyreklik bazda karını yüzde 1.378 artırdı

Verusaturk Girişim karını çeyrek, yıllık ve dönemsel olarak artırdı. Şirketin çeyreklik dönemdeki kar artışı yüzde 1.378 oldu. Fiyat/Kazanç Oranı 5,18 seviyesinde bulunuyor. Nihayet bir Sene içerisinde yüzde yüzde 180 oranında kazandırdı. Şirketin piyasa değeri/defter değeri 1,86 ile  2017 yılından bu yana en yüksek seviyeye çıkarken Fiyat/kazanç oranı en düşük seviyelerde. Sektör fiyat/kazanç oranı 7,19 seviyesinde. Sektöre göre değerleme oranları düşük. Bu da fiyat olarak hala takip edilmesine Neden oluyor.

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Zenpara Youtube Kanalına Abone Olun.

____________________________________________________________

Söz konusu içerik birtakım alıntılar içermektedir. Eğer içerikle ilgili herhangi bir telif veya imtiyaz talebiniz bulunuyorsa sayfa altında bulunan yorum bölümünden veya iletişim sayfasındaki araçlar ile iletişime geçebilirsiniz.

Zenpara – Borsa ve Pay senetleri Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 1454 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*