Borsa İstanbul’daki sert düşüşün nedeni ortaya çıktı haberi

Bugünün Mühim haberleri konusunda Borsa İstanbul’daki sert düşüşün nedeni ortaya çıktı haberi başlıklı yazımızı aşağıda bulabilirsiniz.

BORSAGUNDEM.COM – KULİS HABER

Haftalardır yakaladığı yükseliş ivmesiyle ekonomiye moral veren, yatırımcıya Soluk aldıran Borsa İstanbul, ilginçtir iki-üç gündür düşüş içinde. Peki niye?

Korona virüsün tek başına borsayı vuran silah olması artık gerilerde kaldı. Sadece bazı noktalardaki Olay sayısındaki artış tedirginlik yaratsa da Borsa İstanbul bu sıralar bu tür haberlere geçit  vermeyecek kadar Kuvvetli. Üstelik her gün aşıya yönelik çıkan Umut verici haberler varken…

Türkiye-Libya-ABD-Rusya-Yunanistan-Fransa ve Başka birkaç Memleket zinciri içindeki arada sırada yükselen tansiyonlara, Ayasofya gerginliğine gelince, bu noktada zaten Ankara’nın Kuvvetli duruşu ortada…

Azalan işsizlik rakamlarından Türkiye’nin dünlanın 13. büyük ekonomisi açıklamalarına kadar ekonomik veriler de rahatlatırken geriye ne kaldı?

Bu Görünüm çerçevesinde Borsa İstanbul niçin düşer?

En başta birilerinin dengeleri bozan oyunlarından, sonra da yalan rüzgarından…

İDDİALARIN ODAĞINDAKİ İSİM: ALİ KARAKAYA

İşte iki gündür borsa kulislerinde konuşulan iddialar bu. Ve söz konusu gün perde arkası aralandı. Kulislerden ulaşan bilgilere göre oklar Ali Karakaya adlı Meşhur borsa oyuncusuna döndü.  

İddialar Mühim, öyle ki ‘yüksek’ moralle başladığı haftada, Pazartesi ve Salı’yı artıda kapatan endeks, Çarşambayı Küçük bir kayıpla geçerken, dün Ani Zarar yüzde 2.46’ya döndü, söz konusu gün de an itibarıyla  Kayıp yüzde 2.27. İşte bu tablonun perde arkasındaki isim olduğu öne sürülen Ali Karakaya’nın borsayı sarsmak için vadeli kontratlarda yüksek miktarda açık yaptığı iddia ediliyor.

“DEVLET BAHÇELİ HASTA” YALANI

Daha önceleri PETKİM’deki işlemleri nedeniyle yasak yediği bilinen oyuncunun vadeli kontratlardaki yüksek açık işlemlerine, aslı astarı olmayan bazı söylenti haberlerinin de eşlik etmesi dikkat çekiyor. Kasıtlı olarak piyasalara yayılan, Cumhur İttifakı ortağı MHP Lideri Devlet Bahçeli hakkındaki ‘hasta olduğu’ yalanı konuşuluyor. Hiçbir doğruluğu olmayan bu iddianın dile getirilmesine yönelik olarak, “Piyasaları aşağı çekmek için bir de yalan uydurmuşlar” yorumu yapılıyor.

Borsa çevrelerinde en yüksek miktarda işlem yapan isimlerden biri olarak gösterilen Ali Karakaya’nın oğlu da halka açtığı şirketi Karkim’le tanınmış, Yaşar Karakaya ardından Karkim’i, iş adamı Murat Çelik’e satmıştı. Karkim CLK Holding olarak ‘kimlik’ değiştirildikten sonra hisseler SPK’nın hakkında suç duyurusu yağdırdığı ‘dolandırıcı’ Ayhan Öztürk’ün ismiyle de anılmıştı

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Zenpara Youtube Kanalına Abone Olun.

____________________________________________________________

Söz konusu içerik birtakım alıntılar içermektedir. Eğer içerikle ilgili herhangi bir telif veya imtiyaz talebiniz bulunuyorsa sayfa altında bulunan yorum bölümünden veya iletişim sayfasındaki araçlar ile iletişime geçebilirsiniz.

Zenpara – Borsa ve Pay senetleri Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 1676 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*