BIST’te satış baskısı sürüyor haberi

Bugünün Mühim haberleri konusunda BIST’te satış baskısı sürüyor haberi başlıklı yazımızı aşağıda bulabilirsiniz.

BIST 100: Endeksin azalan küresel iştahı ve TL’deki volatilite nedeniyle kısmi satıcılı bir başlangıç yapmasını bekliyoruz. Endekste yükseliş çabaları bu aşamada tepki olarak değerlendirilebilir. 1143 ve
1129 destekler, 1160 ise direnç olarak izlenebilir…

TL Bonolar: TL’deki seyir tahvil-bono piyasasına Menfi yansımaya devam ediyor. 2 ve 10 yıllık tahvil faizleri arasındaki Ayrım kapanırken, %14,50-%15 bandında yukarı yönlü baskı görebiliriz…

USD/TL: Gelişmekte olan Memleket para birimleri Kıymet kaybetme eğilimi gösterirken, TL görece negatif bir seyir izliyor. 8,20 direncine ulaşan dolar kurunda 8,00 destek seviyesi olarak takip edilebilir…

EUR/USD: Avrupa’da artan Olay sayısı nedeniyle Euro Kıymet kaybederken, 1,18 desteğinin altına Art çekilen paritede bu seviye direnç haline geldi. 1,1730 ilk planda destek seviyesi olarak takip edilebilir…

ABD-Avrupa’da salgının yayılma hızında yaşanan artış, özellikle Avrupa ülkelerinde alınan ek kısıtlayıcı önlemler ve ABD’de teşvik paketinin seçim sonrasına kalması nedeniyle global risk iştahı zayıf.

Kurda volatilite azalmadığı sürece BIST’te Mümkün yukarı yönlü denemelerin tepki niteliğinde kaldığını ve satış baskısının devam ettiğini görebiliriz. Endeksin 1143 desteğinin üzerinde kalabilmesi Mühim. Dip oluşumu gerçekleşmediği sürece Mümkün realizasyonlara karşı temkinli olunmalı.

QNB Finansinvest Ailesi olarak, Bütün vatandaşlarımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyoruz.
TL’deki Kıymet kaybı BIST’in performansına Menfi yansıyor.

Küresel piyasalarda ABD ve Avrupa’da yaşanan gelişmelerin ekonomiye olan Menfi etkisi fiyatlanıyor. Bu sabah Asya borsalarının geneli ve ABD vadeli endeks kontratları satıcılı bir seyir izliyor. Endeksin de yurtdışı borsalara paralel hareketle kısmi satıcılı bir başlangıç yapmasını bekliyoruz. 1160 direnç olarak korunurken, 1143 desteğinin aşağı kırılması halinde 1129 desteğine doğru Art çekilme yaşanabilir.

TL tahvil piyasasında artan kur volatilitesi ve yükselen fonlama faizi ile Birlikte satışlar sürüyor. TL’deki yüksek volatilitenin devamı ile 2 ve 10 yıllık tahvil faizlerinde %15 destek seviyesi olarak takip edilebilir. ABD 10 yıllık tahvil faizi güvenli liman algılamaları ile %0,80 seviyesinin altında seyir izliyor. Türkiye’nin 5 yıllık CDS risk priminde artışın devam etmesi ve azalan küresel risk iştahı eurobond piyasası için Menfi.

Yarınki ECB toplantısı öncesinde Avrupa’da salgının yayılma hızında yaşanan artış ve alınan ek kısıtlayıcı önlemlerin etkisiyle

Euro zayıflama eğiliminde. Dolara olan talebin de artması ile EUR/USD bir süredir üzerinde tutunmaya çalıştığı 1,18 desteğini aşağı kırdı bu seviye direnç haline geldi. Paritenin 1,1730 desteğinin üzerinde kalması Mühim. Bu seviyenin altına yönelim halinde aşağı yönlü baskı artabilir. Azalan küresel risk iştahı ile birlikte Nihayet günlerde gelişmekte olan Memleket para birimleri Kıymet kaybetme eğilimi içerisinde.
Ancak jeopolitik gelişmeler nedeniyle TL volatilitesi yüksek. 8,20 direncine ulaşan dolar kurunda 8,00 destek konumunda. EUR/USD’deki Art çekilme EUR/TL’de yukarı yönlü hareketi sınırladı. Kurda 9,72 direnç, 9,55 destek olarak izlenebilir.

Küresel olarak artan Olay sayılarının talep üzerinde Menfi etkilerinin beklenmesi nedeniyle petrol fiyatları baskı altında. Brent petrolde 40,5 doların altında 39,6 dolar desteği öne çıkıyor. Altın ons fiyatlarında da 1910 dolar direnci henüz aşılabilmiş değil. Bu seviyenin üzeri 1925 Dolar direncine yönelim açısından takip edilebilir. 1880 dolar ise Mühim destek seviyesidir. Gram altın fiyatları TL’deki Kıymet kaybı ile rekor seviyelerde. 500 TL destek haline gelmiş durumda.

BIST 100 Endeksi’nde yükselen trend altında kısa vadeli görünüm zayıf. Gösterge tahvil faizinde %15,00 destek seviyesi olarak takip edilebilir. Ağırlıklı olarak tahvil-bono yatırımı yaparak belli oranda Pay senedi riski almayı isteyen yatırımcılar ise bu dönemde değişken fonları tercih edebilir.

Kurdaki yükseliş, Pay piyasalarına Çok da negatif yansımıyor

Piyasada negatif açılış bekleniyor

Şirketlerin açıklanan 2020 yılı Ocak-Eylül dönem kar zararları

1 doların altında fiyatı olan hisseler

Kar payı sınırı Sene sonuna uzatıldı

 


Zenpara Para ve Finans konusunda en büyük yardımcınız.

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Zenpara Youtube Kanalına Abone Olun.

____________________________________________________________

Söz konusu içerik birtakım alıntılar içermektedir. Eğer içerikle ilgili herhangi bir telif veya imtiyaz talebiniz bulunuyorsa sayfa altında bulunan yorum bölümünden veya iletişim sayfasındaki araçlar ile iletişime geçebilirsiniz.

Zenpara – Borsa ve Pay senetleri Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 2451 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*