BIMAS Hisse Senedi Kısa Vadeli Teknik Görünüm

BIMAS hisse senedi teknik analiz
BIMAS hisse senedi teknik analiz

Ülkemizin önde gelen perakende devi #Bim hisse senedi grafiği temmuz ayından bu yana üçgen formasyon oluşturmaya devam ediyor. Üçgenin yukarı yönlü kırılması durumunda formasyon hedefi 82,40 aşağı yönlü kırılması durumunda ise 57’li seviyeler gündeme gelebilir.

Bimas Hisse Senedi Teknik Görünüm

Finansal piyasalarda işlem gören enstrümanların teknik analizinde sıkça kullanılan grafik formasyonlardan olan üçgen formasyonu, grafikte oluşan üçgenin en yüksek ve en düşük değerleri arasındaki fark kadar fiyat hareketi olabileceği konusunda varsayımlar sunmaktadır.

Grafiklerde göze çarpan bir üçgen içinde hareket eden fiyatın giderek sıkışması sonucunda üçgen yukarı veya aşağı yönlü olarak kırılacaktır. Üçgen formasyona göre bu kırılmanın yönünde üçgen boyu kadar hareket olabileceği varsayılır.

Son olarak hatırlatmakta fayda var, teknik analizde kullanılan tüm formasyon ve benzeri oluşumlar birer varsayımdan ibarettir. Finansal piyasalar birçok farklı parametre ile çalışan kompleks bir sistem olmakla birlikte yalnızca formasyonlara göre işlem yapmak oldukça risklidir.

Zenpara Youtube Kanalına Abone Olun.

NOT: Sitemizde yer alan ve paylaşılan döviz çiftleri, hisse senedi, borsa ve forex ile ilgili tüm tahminler yazarların ve göndericilerin şahsi tecrübeleri sonucu oluşturulmuş kişisel görüşlerini içerir. Yazıların, yorumların ve verilerin hiçbiri yatırım tavsiyesi özelliği taşımaz. Yazıların tüm sorumluluğu yazarlara aittir.

Zenpara , sunmuş olduğu tüm emsalsiz yazı, yazı ve içerikler finans ve iktisat alanında bilgilendirme ve güvenilir kaynak oluşturma amacıyla kıymetli kullanıcılarına sunulmaktadır.

Sual, görüş, tavsiye ve yayınlanmasını istediğiniz yazı ve makaleleriniz için yorum bırakabilir yada info@zenpara.com adresi üstünden iletişime geçebilirsiniz.

logo zenpara
Zenpara.com / Iktisat ve Finans

Zenpara hakkında 1699 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*