Bilim insanları ‘korona en Çok orada bulaşıyor’ diyerek açıkladı. Bu önlemi evlerde mutlaka almalısınız…

Bugünün Mühim haberleri konusunda Bilim insanları ‘korona en Çok orada bulaşıyor’ diyerek açıkladı. Bu önlemi evlerde mutlaka almalısınız… başlıklı yazımızı aşağıda bulabilirsiniz.

Nashville’deki Vanderbilt Üniversitesi Tıp Merkezi’nde gerçekleştirilen araştırmada, korona virüsün en Çok evlerde yayıldığı ve korona hastası olan evlerde kesinlikle maske takılması gerektiği belirtildi. Uzmanlar, korona hastalarının ayrı bir odada tutulması gerektiğini de kaydetti.

Korona virüs salgını Bütün dünyada can almaya devam ediyor. Şu Anne kadar dünyada toplam 45 milyon Kişi korona virüse yakalanırken, 1,19 milyon insan da virüs nedeniyle hayatını kaybetti.

Nashville’deki Vanderbilt Üniversitesi Tıp Merkezi’nde gerçekleştirilen araştırmada korona virüsün en Çok evlerde yayıldığı belirtildi. Morbidity and Mortality Weekly Report dergisinde yayınlanan çalışmada, korona virüs hastası ile temas eden 191 Kişi incelendi.

İncelenen kişilerden 102’si, ikinci kez korona virüse yakalandı. İkinci kez koronaya yakalananların yüzde 75’i, evdeki bir Kişi koronaya yakalandıktan sonra hasta oldu.

Nashville’deki Vanderbilt Üniversitesi Tıp Merkezi’nde Sağlık Politikası doçenti olan çalışmanın Baş yazarı Dr. Carlos Grijalva, hanede bir kişinin hastalanmasının ardından evde hastalığın devam ettiğini açıkladı.

Uzmanlara göre, evlerinde riskli gruptan insanların yaşadığı kişilerin maske ve Ara önlemlerine Çok daha Çok dikkat etmesi gerekiyor.

Araştırmacılar, evlerdeki bulaş oranlarında virüs testlerinin düşük tutulması durumunda sayılarda da değişiklik yaşanabileceğini kaydetti.

Bilim insanları, 12 yaşındaki bir çocuğun korona virüs bulaştırdığı Kişi sayısının yüzdesinin 53 olduğunu belirtirken, 18 ile 49 Islak arasındaki grubun virüsü daha Çok yaydığını belirtti.

Bilim insanları, çalışma kapsamında incelenen aile bireylerinin yüzde 18’inin de herhangi bir belirti göstermediğini açıkladı. Uzmanlar, korona olduğundan şüphelenilen kişilerin ayrı yatak odasında yatması gerektiği ve aile bireylerinin evde maske takması gerektiğini açıkladı.

Kaynak: Live Science 

 

Zenpara Youtube Kanalına Abone Olun.

____________________________________________________________

Söz konusu içerik birtakım alıntılar içermektedir. Eğer içerikle ilgili herhangi bir telif veya imtiyaz talebiniz bulunuyorsa sayfa altında bulunan yorum bölümünden veya iletişim sayfasındaki araçlar ile iletişime geçebilirsiniz.

Zenpara – Para ve Forex Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 2280 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*