Bilim insanları Kayıp korona hastaları gerçeğini duyurdu. Yüzde 70 detayı…

Bugünün Mühim haberleri konusunda Bilim insanları Kayıp korona hastaları gerçeğini duyurdu. Yüzde 70 detayı… başlıklı yazımızı aşağıda bulabilirsiniz.

Bilim insanları, dünyadaki korona virüs hastalarının yüzde 70’inin belirti göstermediğini ve bu kişilerin, hastalığın yayılmasında büyük rol oynadığını söyledi.

Korona virüs salgını Bütün dünyada can almaya devam ederken, Bilim dünyası da korona virüs salgınının seyrini azaltmak için çalışmalarına devam ediyor. Zenpara’de yer alan habere göre dünyadaki korona virüs hastalarının yüzde 70’i belirti göstermiyor.

SAĞLIKLI BİREYLERDEN FARKLI ÖKSÜRÜYORLAR

Uzmanlar, belirti göstermeyen hastaların korona virüsün yayılmasında etkili olduğunu söyledi. Ancak, Massachusetts Teknoloji Enstitüsü’nden (MIT) araştırmacıların hiçbir belirti göstermeyen insanların Suni zeka tarafından yakalanabilecekleri ortaya çıktı.

Yakın zamanda IEEE Journal of Engineering in Medicine and Biology’de yayınlanan bir makalede, asemptomatik insanların sağlıklı bireylerden farklı öksürük ses ve biçimlerine sahip olduğu, ancak bunun insan kulağı tarafından ayırt edilemediği ortaya konuldu.

TAMAMINI DOĞRU TAHMİN ETTİ

Ardından, eğitilen Suni zekanın, Covid-19 olduğu doğrulanan kişilerin yüzde 98,5’ini, semptomları olmayan ancak virüs için pozitif test edilen asemptomatiklerin ise yüzde 100’ünü doğru bir şekilde tahmin ettiği belirtildi.

“HER GÜN OTURUM AÇABİLİRLER”

MIT’nin Auto-ID Laboratuvarı’nda araştırmacı  olan Brian Subirana, “Asemptomatik olma olasılığı yüksek olan kişileri tespit edebilen ücretsiz, kullanışlı bir ön tarama aracı geliştirdik. Kullanıcılar, bu sayede işe veya okula gitmeden Evvel her gün oturum açabilir, telefonuna öksürerek virüs taşıyıp taşımadığı hakkında anında bilgi alabilir. Bu şekilde, okullarda, fabrikalarda, huzurevlerinde ve daha birçok yerde ortaya çıkan Mahalli salgınların önüne geçebilir” ifadelerini kullandı.

Zenpara Youtube Kanalına Abone Olun.

____________________________________________________________

Söz konusu içerik birtakım alıntılar içermektedir. Eğer içerikle ilgili herhangi bir telif veya imtiyaz talebiniz bulunuyorsa sayfa altında bulunan yorum bölümünden veya iletişim sayfasındaki araçlar ile iletişime geçebilirsiniz.

Zenpara – Para ve Forex Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 2451 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*