Bilim insanları bu hataya düşmeyçok kritik maske uyarısı. Herkesin düştüğü hatada

Bilim insanları bu hataya düşmeyçok kritik maske uyarısı. Herkesin düştüğü hatada

Ekonomi bölümünde Bilim insanları bu hataya düşmeyçok kritik maske uyarısı. Herkesin düştüğü hatadabaşlıklı yazımızı aşağıda bulabilirsiniz.

ABD’li Bilim insanları, korona virüs sürecinde kullanılan cerrahi maskelerin tek seferlik kullanımında yüzde 65 verimlilik sağladığını açıklandı. Yapılan çalışmada, aynı maskenin kullanımına devam edilmesi halinde bu oranın yüzde 25’e kadar gerileyebileceği de ortaya çıktı.

Sözcü’de yer alan habere göre, ABD’deki Massachusetts Lowell Üniversitesi ve California Baptist Üniversitesi tarafından yapılan araştırmaya göre, cerrahi maskelerin tek seferlik kullanımında yüzde 65 verimlilik sağladığı açıklandı.

Tekrar Tekrar TAKILANLARDA DA RİSK BÜYÜK

ABD’de Massachusetts Lowell Üniversitesi ve California Baptist Üniversitesinden araştırmacıların yaptığı çalışmada aynı zamanla maskenin kullanımına devam edilmesi halinde bu oranın yüzde 25’e kadar gerileyebileceğini ortaya çıkardı.

FİLTRELEME ORANI DÜŞÜYOR

Hava akışını yavaşlattığı belirtilen maskelerin, kirlendiğinde havadaki partikülleri filtreleme oranının düştüğü belirtildi. Araştırmada, kullanılmış bir maske takmanın yalnızca 5 mikrometreden büyük partiküller için koruma sağlayacağına ve 2.5 mikrometreden daha küçük partiküllere karşı etkisiz olacağı ifade edildi. 

Bugünün Mühim Ekonomi haberleri konusunda Bilim insanları bu hataya düşmeyçok kritik maske uyarısı. Herkesin düştüğü hatada başlıklı yazımızı okudunuz.

Zenpara – Para, Finans, Ekonomi ve Forex Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara Youtube Kanalına Abone Olun.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 1642 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*