Başhekimlik hastane kapısına gelmeyin ilanı astı. Koronalı hasta sayısı bir ayda yüzde Sima arttı

Bugünün Mühim haberleri konusunda Başhekimlik hastane kapısına gelmeyin ilanı astı. Koronalı hasta sayısı bir ayda yüzde Sima arttı başlıklı yazımızı aşağıda bulabilirsiniz.

Düzce’de Tıp Fakültesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi bir ayda yüzde Sima Olay artışının ardından korona nedeniyle acil durumlar dışında polikliniklere gelinmemesi uyarısında bulundu. Başhekimlik Mecburi olmadıkça hastaneye girilmemesi istendiği afişi hastane kapısına astırdı.

Gazete Duvar’da yer alan habere göre,  Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın korona virüs için artış gösteren iller arasında saydığı Düzce’de hastaneler de tıkanma noktasına geldi. Pozitif vakaların 21 bini aştığı Düzce’de 9 ay içinde 81 Kişi öldü. Vakaların her geçen gün arttığı Düzce’de Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi hastalara İkaz yapmak zorunda kaldı. Başhekimlik tarafından poliklinik girişine asılan duyuruda şu ifadeler yer aldı:

“Dünyada ve Türkiye’de gerçekleşen Kovid-19 salgını nedeniyle hastanemizde şüpheli vakalar bulunmaktadır. Hastanemize girmeniz halinde Mümkün risk altında olabilirsiniz. Mecburi koşullar olmadığı takdirde poliklinik muayenesi için hastanemize girmemeniz hususu dikkatlerinize arz olunur.”

“BİR AYDA 14 BİN TEST YAPILDI”

Kovid-19 hastalarının yoğun olarak bulunduğu Düzce üniversite hastanesinde Kasım ayı verilerine göre 14 bin 832 Koronavirüs testi yapıldı. Bunların dışında da hastaneye 33 bin 870’i ayaktan 7 bin 381’i acil hasta olmak üzere toplam 41 bin 251 hasta Müracaat yaptı. Yoğun bakımdaki doluluk oranları nedeniyle hastaların çevre illere gönderildiği öğrenildi.

“VAKALAR İSTANBUL KAYNAKLI”

Düzce İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz her geçen gün artmaya devam eden ve tehlikeli boyutlarda seyreden vakaların İstanbul kaynaklı olduğunu açıkladı.

Yoğun bakım hasta yatak sayısını artıracaklarını belirten Yılmaz “Salgınla ilgili süreç Çok iyi ilerlerken, Ani İstanbul odaklı bir yayılım söz konusu oldu. Sayın Bakanımız da ifade etti, büyük şehirlerin baskısını. O dönemde, İstanbul Kocaeli, Sakarya illerinden temaslar oldu. Çevre illerimizdeki artışlarla birlikte Düzce’de de yayılım başladı. Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’nde 65 yoğun bakım hasta yatağı bulunuyor. Bu dönemde 14 yatak daha ilave ediyoruz. Hastanelerdeki yoğunluk bir süre daha devam eder. Vatandaşlarımızı pandemi kurallarına titizlikle uymaları konusunda uyarmak istiyoruz” ifadesini kullandı.  

Korona virüse karşı İkaz yapan hastanenin Rektör Yardımcısı, Tıp Fakültesi Dekanı ve Tıbbi Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. İdris Şahin, salgının başladığı ilk zamanlarda ( 3 Şubat 2020), “Şu an gripten ölme ihtimaliniz Koronavirüs’ten ölme ihtimalinizden 300 kat daha Çok” demişti.

Düzce Üniversitesi’nin resmi internet sitesinde de yer alan açıklamasında Prof. Dr. İdris Şahin bu konuda şu görüşlere yer verdi:

Şu an gripten ölme ihtimaliniz korona virüsten ölme ihtimalinizden 300 kat daha Çok. Dünyada yaklaşık 300 bin insan sıtmadan hayatını kaybediyor. Dünyada milyonlarca insan sigara içerek hayatını kaybediyor. Yani burada Ağırbaşlı anlamda bir korku pompalaması var gibi görünüyor. Nihayet yıllarda insanlar korkularla güdülenerek yönetilmeye başlandı. Evvel kuş gribinde inanılmaz bir medyatik haber salgını daha sonra domuz gribi gibi, Netice olarak bu tip salgınların Doğal olduğunu bilerek, daha soğukkanlı ve eskiden beri yaptığımız Genel önlemleri alarak hayata devam edebileceğimize inanıyorum.

 

Zenpara Youtube Kanalına Abone Olun.

____________________________________________________________

Söz konusu içerik birtakım alıntılar içermektedir. Eğer içerikle ilgili herhangi bir telif veya imtiyaz talebiniz bulunuyorsa sayfa altında bulunan yorum bölümünden veya iletişim sayfasındaki araçlar ile iletişime geçebilirsiniz.

Zenpara – Para ve Forex Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 1691 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*